Zmarł wybitny trener

0

PIASECZNO W piątek, 29 września zmarł w wieku 66 lat, po walce z chorobą, Sławomir Rosłon – trener lekkoatletyki, wychowawca wielu pokoleń znakomitych biegaczy. Pogrzeb odbędzie w najbliższy poniedziałek

Jako człowiek Sławomir Rosłon miał niewątpliwie wiele oblicz. Z jednej strony był bardzo wesoły i często opowiadający dowcipy, ale z drugiej dał się poznać jako osoba niezwykle wymagająca, konsekwentna i rygorystyczna – dzięki czemu prowadzeni przez niego zawodnicy zdobywali liczne medale Mistrzostw Polski. W trakcie kariery trenerskiej związany był, między innymi, z AKL-em Ursynów oraz Erisem Piaseczno. Dział również w Nowej Zelandii.
– Był inicjatorem lekkiej atletyki w Piasecznie – mówi Wiesław Paradowski ze Stowarzyszenia Kondycja. – Nie miał może łatwego charakteru, ale dawał ludziom bardzo wiele z siebie.
W poniedziałek, 2 października o godzinie 11 w kościele Św. Anny w Piasecznie (Plac Piłsudskiego) odprawiona zostanie msza święta w intencji zmarłego. Ceremonia pochówku odbędzie się na cmentarzu we wsi Perlejewo koło Ciechanowca. Dla chętnych w uczestniczeniu w drugiej części ceremonii – pogrzebie, zostanie podstawiony autokar na parkingu przy kościele Św. Anny.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię