Zmarła Danuta Balas wieloletnia dyrektor Przedszkola nr 4

6

PIASECZNO Wczoraj po ciężkiej chorobie zmarła Danuta Balas, ceniona pedagog, która całe zawodowe życie spędziła w Przedszkolu nr 4. Emerytowana dyrektor miała 64 lata. Ostatnie pożegnanie odbędzie się w najbliższą środę o godz. 14 w kościele Matki Bożej Rodzicielki Maryi w Klarysewie


Danuta Balas podczas pożegnania w urzędzie gminy

Dokładnie trzy lata temu Danuta Balas przeszła na zasłużoną emeryturę. W przedszkolu przy ulicy Fabrycznej w Piasecznie przepracowała w sumie 42 lata, z czego 31 była jego dyrektorem.
– Mam cudowne wspomnienia, która zostaną mi do końca życia, bo pracowałam ze wspaniałymi ludźmi, którzy byli ze mną na dobre i na złe – mówiła podczas swojego pożegnania w czerwcu 2017 roku dodając, że za jej kadencji przedszkole przy Fabrycznej wychowało w sumie ponad 5 tys. dzieci. Kilkoro z nich dziś pracuje w placówce w charakterze pedagogów. Wszyscy obecni pracownicy przedszkola wspominają byłą dyrektor jako osobę życzliwą, pomocną, otwartą, bezgranicznie oddaną temu, co robiła.
– Była wspaniałą kobietą, uwielbiała dzieci – mówi Małgorzata Soborak, dyrektor Przedszkola nr 4, która zastąpiła Danutę Balas na stanowisku. Inni pracownicy podkreślają, że była dyrektor zawsze dbała o dobrą atmosferę i była dla wszystkich jak matka. Danuta Balas spocznie na cmentarzu parafialnym w Słomczynie.

TW

6 KOMENTARZE

  1. Miałam zaszczyt poznać Panią Dyrektor, bo też uczyłam w przedszkolu przy ul. Fabrycznej jako młoda katechetka. Zawsze miła, serdeczna, sympatyczna, uśmiechnięta. Niech dobry Bóg da Jej w nagrodę Niebo 🙏

  2. Brakuje słów, łzy napływają.. lecz nie umiera ten kto pozostaje w naszych wspomnieniach.. Serca pamiętają.. Te malutkie także.. Dziekujemy że byłaś Pani Danusiu..

  3. Brakuje słów, łzy napływają lecz nie umiera ten kto zostaje w naszych wspomnieniach. Serca pamiętają. Te malutkie także. Dziekujemy Pani Danusiu.

  4. Od nauczycieli przedszkolnych (także szkolnych) tak wiele zależy. To oni wespół z rodzicami nadają „kształt” młodemu człowiekowi. Szanujmy i deceniajmy ich także za życia. Nie mówmy, że mają za dużo urlopu, że nic nie robią, że za dużo zarabiają bo to wszystko nieprawda. Pamietajmy o zmarłej ciepło, a żyjacych nauczycieli szanujmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię