GÓRA KALWARIA Ze smutkiem informujemy, że wczoraj w nocy odeszła Marianna Zapaśnik z domu Wrochna, najstarsza mieszkanką gminy Góra Kalwaria i całego powiatu piaseczyńskiego. 28 lipca świętowaliśmy jej 106 urodziny
Pani Marianna urodziła się w dniu wybuchu I wojny światowej 28 lipca 1914 roku w Gassach pod Konstancinem. W Górze Kalwarii mieszkała od 1939 roku, wcześniej żyła z rodziną w Dębówce. Zawsze była optymistką, mimo że jej życie nie było usłane różami. Jak wspominała, cechę tę odziedziczyła po mamie, która – nawet gdy było ciężko – starała się brać sprawy w swoje ręce i szukać najlepszych rozwiązań.
Pani Marianna wraz z mężem pracowała na roli, stopniowo powiększając swoje gospodarstwo. Ciężka praca i rodzina – to wartości, które zmarła ceniła najbardziej i które dawały jej radość.
Z rodziną i bliskimi łączymy się w bólu.