Zmiana dyrekcji na nowy rok szkolny

6

PIASECZNO Podczas dzisiejszego rozpoczęcia roku szkolnego, Szkołę Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego w Chylicach odwiedzili przedstawiciele władz samorządowych. Burmistrz Daniel Putkiewicz, wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak i dyrektor Centrum Usług Wspólnych Mariusz Sekuła pożegnali byłą dyrektor szkoły Małgorzatę Rygier-Jaworską oraz powitali nową dyrektor placówki Krystynę Jesionek

– Dla mnie, jako długoletniego pracownika samorządu, pewne rzeczy były niezmienne – powiedział burmistrz Daniel Putkiewicz. – Wiele rzeczy się działo, ale zawsze było wiadomo, że w Chylicach rządzi pani dyrektor Jaworska. Była pewnym punktem odniesienia, a szkoła przodowała we wszystkich wskaźnikach i statystykach, ciesząc się bardzo dobrą opinią wśród rodziców. Wiele osób, także spoza Chylic, chciało by ich dzieci chodziły do tej szkoły.

Burmistrz wspomniał też o problemach szkoły i sposobach ich rozwiązywania. Podkreślił ogromny szacunek, na jaki zapracowała Dyrektor Szkoły, nie tylko wśród rodziców, ale także całej społeczności lokalnej.
– Za to wszystko chcieliśmy jeszcze raz dziś podziękować – powiedział burmistrz Daniel Putkiewicz.
Ciepłych słów pod adresem ustępującej Pani Dyrektor nie szczędziła także wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak.
– Miałam ogromną, ogromną, ogromną przyjemność współpracować z Panią Dyrektor – powiedziała wiceburmistrz. – To jest jeden z dyrektorów, który bardzo podbijał poprzeczkę wszystkim innym. Bardzo zrównoważona i wyważona osoba, która zawsze gwarantowała konstruktywną współpracę. Będzie mi Pani brakowało. Gdybym chciała wyrazić to wszystko co wydarzyło się przez te 5 lat naszej współpracy, to pewnie by zabrakło dnia i nasi najmłodsi uczniowie by tego nie wytrzymali – dodała z uśmiechem wiceburmistrz.

Dyrektor Małgorzata Rygier-Jaworska pełniła swoją funkcję od 1999 roku. Przez trzy lata prowadziła gimnazjum, potem zespół szkół, w którym mieściło się gimnazjum i szkoła podstawowa.
– Muszę zdradzić tajemnicę, że pertraktowaliśmy już od zeszłego roku, gdy Pani Dyrektor chciała zrezygnować – wyznała wiceburmistrz. – Udało nam się wypertraktować jeszcze jeden rok. Zawarliśmy umowę, że Pani Dyrektor gimnazjum zaczęła i je dokończy. I tak też się stało. Dziękuję, że zechciała Pani ten rok jeszcze z nami zostać.

– Nie spodziewałam się dzisiaj tylu ciepłych słów – powiedziała wyraźnie zaskoczona i wzruszona Małgorzata Rygier-Jaworska. – Nie ma dobrego dyrektora, jeśli nie ma dobrego wsparcia ze stron władz samorządowych – zrewanżowała się podziękowaniami za współpracę i wyraziła przekonanie, że szkoła zarządzana przez nową Panią Dyrektor – Krystynę Jesionek będzie się wciąż rozwijała i osiągała dalsze sukcesy.

Kamil Staniszek

6 KOMENTARZE

 1. Zapraszamy do Al. Kalin /Swiętojańska-i tutaj także zmienić dyrektorkę- na kogokolwiek-bo gorzej być nie może…
  I tak 3-ci rok szkolny

  • A cóż Pani chce od obecnej dyrektor? Szkoła przykładnie działa, dyrektorka jest pełna empatii dla dzieci i pracowników. Kulturalna, perfekcyjna, zaangażowana w sprawy szkoły i pracowników.

   • dyrektor Krystyna -to chyba żart jakiś ?
    Szkoła nie dziala przykładnie odkąd niestety nastała-nikt nic nie wie,popłoch i dezintegracja.Pełna empatii dla dzieci-toż to żart .Wstrętna złośliwa osoba stosująca odpowiedzialność zbiorową i zastraszanie.
    Empatia dla pracowników-jak jedna pani z administracji zasłabła- nawet karetki nie wezwała,nie pomogła też w żaden inny sposób. Mobbinguje pracowników-dlatego odchodzą nawet ci ,którzy pracowali na AL. Kalin od początku. Nie mylić z reformą.
    Kultury-brak,perfekcja w unikaniu pracy i wymyślaniu intryg, zaangażowana -w co ?
    Sprawy szkoły olała-przypominam ,że nawet nie zgłosiła Konkursu Papieskiego-sztandarowego dla tej szkoły do Kuratorium. Przez co dzieci-laureaci nie otrzymali punktów na świadectwie. W poprzednich latach nie było takiego problemu.
    Co do pracowników -odsyłam do lektury ”Nauczyciele odchodzą to ponoć normalne.”-obok-jako najczęsciej komentowany-to dowie się pani FAKTÓW.

 2. Chwalić Krychę mogą tylko zależni ,pozostający z nią w stosunku pracy.Lub pani wice burmistrz ,tak dla świętego spokoju. Przecież inaczej to byłby strzał w stopę a zresztą w rodzinie wszystko uchodzi na sucho.Tylko dzieci żal.

 3. Cieszę się, że spotkałam na swojej drodze Panią Dyrektor Jaworską. Ciepłą, życzliwą osobę, kompetentną w swojej pracy, niekonfliktową, szanującą pracowników. Nam brak takiego dyrektora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię