Zmiana na stanowisku komendanta straży miejskiej!

1

PIASECZNO Od 1 lipca Mariusza Łodygę, komendanta Straży Miejskiej w Piasecznie, zastąpi na stanowisku Jacek Anczarski, były policjant, który obecnie pracuje w gminnym referacie zarządzania kryzysowego


Mariusz Łodyga był komendantem straży miejskiej przeszło 10 lat. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, od lipca ma pełnić funkcję zastępcy komendanta straży. Skąd ta zmiana?
Wzmacniamy Straż Miejską, przed którą stoją nowe zadania i wyzwania, jak choćby organizacja EkoPatrolu czy koordynacja zadań dyspozytora miejskiego – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz. – Dlatego postanowiłem powołać na komendanta pana Jacka Anczarskiego, który sprawdził się w Referacie Zarządzania Kryzysowego. Od 1 lipca będzie odpowiedzialny za sprawy formalno-organizacyjne. Cieszę się, że dotychczasowy komendant pan Mariusz Łodyga, którego zaangażowanie i dotychczasowe działania na rzecz poprawy skuteczności funkcjonowania straży doceniam, pozostanie w zespole i jako zastępca dalej będzie odpowiadał za działalność operacyjną.
Burmistrz podkreśla, że praca w straży miejskiej do łatwych nie należy. Z roku na rok rośnie liczba zgłoszeń i próśb o interwencję, a funkcjonariusze narażani są zarówno na pretensje osób ukaranych mandatami, jak i tych które zgłaszają sprawę, spodziewając się szybkiej i skutecznej interwencji.
– Duże oczekiwania związane z poprawą bezpieczeństwa i porządku niestety nie idą w parze z sympatią opinii publicznej – podkreśla burmistrz. – Mam nadzieję, że nowy komendant wesprze dodatkowo cały zespół i zintensyfikuje jego wysiłki na rzecz poprawy porządku w gminie.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Kolejny przykład w tym powiecie znajomości i zmian. Policjant na emeryturze nie dawał rady w policji niech będzie komendantem straży miejskiej. Ma emeryturę więc jest lepszy i zna się na straży miejskiej. Powodzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię