Zmiana organizacji ruchu na Geodetów

1

PIASECZNO Trwa budowa ul. Geodetów. Niebawem zamknięty zostanie kolejny odcinek, od ulicy Ogrodowej do ul. Rubinowej. Zmieni się trasa i rozkład jazdy linii L39.

Na pierwszym odcinku dobiegają końca prace związane z ułożeniem kanalizacji deszczowej. To najbardziej uciążliwy etap budowy, gdyż wymaga wykonania głębokich wykopów. Teraz drogowcy przystąpią do wykonania podbudowy, ułożenia krawężników i zjazdów. Potrwa to ok. 6 tygodni i zakończy się utwardzeniem drogi pierwszą warstwą asfaltu. Prace na chodnikach i poboczach wciąż będą prowadzone a ich ukończenie zależy od wykonania przebudowy sieci energetycznej przez PGE Dystrybucja.

Zmiana organizacji ruchu

W przyszłym tygodniu rozpocznie się układanie kanalizacji deszczowej na kolejnym odcinku – od 15 listopada zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na odcinku od ul. Ogrodowej do wjazdu do firmy Budokrusz.

CZYTAJ TAKŻE:  Podwójny podbródek? ONDA sobie z nim radzi

W pierwszym okresie zamknięty dla ruchu będzie odcinek od skrzyżowania z ul. Ogrodową do ul. Rubinowej (bez skrzyżowania) – informuje wiceburmistrz Robert Widz. – Zadanie dzielone jest na krótkie odcinki tak, by zapewnić możliwość dojazdu do posesji i minimalizować związane z inwestycją uciążliwości.

Zmiana organizacji ruchu na ul. GeodetówW początkowym etapie prac na każdym odcinku dojazd do posesji jest utrudniony ze względu na konieczność wykonania głębokich wykopów w celu wykonania kanalizacji deszczowej. Następnie droga jest utwardzona do stanu, który umożliwia przejazd.

– Trzeba jednak pamiętać, że po utwardzeniu drogi pierwszą warstwą asfaltu to wciąż jest teren budowy, na którym trwają dalsze prace, zwłaszcza na pasie przeznaczonym na ciąg pieszo-rowerowy, dlatego apelujemy o zachowanie maksymalnej ostrożności i cierpliwości – zaznacza wiceburmistrz.

CZYTAJ TAKŻE:  Narkotyki w parku miejskim

Na postęp pracy wpływ będzie mieć oczywiście pogoda, więc zakładany harmonogram może ulec zmianie.

Zmiana trasy i rozkładu jazdy linii L39

W związku z zamknięciem dla ruchu skrzyżowania ulic Ogrodowej i Geodetów, autobusy linii L39 pojadą ul. Wilanowską, ul. Energetyczną i dalej ul. Puławską. Utrudnienia w ruchu związane z przebudową ulicy Puławskiej na odcinku od ul. Energetycznej do ul. Syrenki i związane z nimi korki sprawiają, że czas przejazdu autobusów linii L39 znacząco wzrasta. W efekcie, jak informuje ZTM, zmieni się częstotliwość kursowania autobusów. Szczegóły zmian w rozkładzie jazdy przekażemy po otrzymaniu modyfikacji rozkładu jazdy przez ZTM.

Źródło: piaseczno.eu

1 KOMENTARZ

  1. W imieniu mieszkańców bardzo proszę o zamknięcie tak jeszcze z 2-3 ważnych ulic, żeby jeszcze lepiej nam się podróżowało do i z pracy. Koniecznie w tym samym czasie!!!
    Bardzo dziękujemy
    Bardzo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię