Zmiany na miejskim targowisku. Powstanie miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych

1

PIASECZNO Jeden z mieszkańców od roku stara się, aby gmina wydzieliła na terenie miejskiego targowiska miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych. – To przykre, ale wciąż jestem ignorowany – skarży się pan Roman


Pod płotem od strony ul. Jana Pawła II stają teraz węglarze

Pan Roman (prosił, aby nie podawać jego nazwiska) ma 61 lat i mieszka w Żabieńcu. Mężczyzna jest na rencie i porusza się o kulach. Na targ w Piasecznie jeździ, bo jak mówi – jest tam trochę taniej niż w okolicznych sklepach. Chodzi zwłaszcza o dostępne w sezonie warzywa i owoce.
– Niestety, ledwo chodzę, a tam nie ma gdzie zaparkować – mówi. – Dla mnie przejście kilkuset metrów z ciężkimi zakupami w ogóle nie wchodzi w grę. Dlatego poprosiłem rok temu gminę, aby na terenie targowiska wydzieliła miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Obiecali, ale nie dotrzymali

Pan Roman poszedł do gminy i przedstawił swoją prośbę jednej z urzędniczek z wydziału utrzymania terenów publicznych.
– Ta pani powiedziała, że nie ma sprawy i takie miejsce zostanie utworzone – opowiada nasz czytelnik. – Niestety, ta obietnica do tej pory nie została zrealizowana. Zamiast tego gmina wyznaczyła naprzeciwko budynku biurowego cztery miejsca służbowe dla pracowników targowiska. To irytujące.

W tej chwili targowisko zostało bardzo okrojone. Wyburzono stare magazyny od strony powstającej szkoły, ponieważ w tym miejscu ma przebiegać przedłużenie ulicy Żytniej. Spowodowało to liczne zawirowania. Handlujący muszą ściskać się na mniejszej powierzchni, ubyło także miejsc parkingowych dla klientów. W związku z tym przed halę mięsną (od ul. Jana Pawła II) przeniesiono węglarzy. Klienci mogą zostawiać swoje samochody poza targowiskiem.

Jednak miejsce dla niepełnosprawnych się znajdzie

– Miejsce dla inwalidów miało zostać wydzielone od strony Nadarzyńskiej, ale widzi pan co się tu teraz dzieje – mówi nam jeden z pracowników targowiska. – Na głowie tu stajemy, żeby każdy był zadowolony. Jak ktoś rzeczywiście ma problem z przemieszczaniem się, niech zajrzy do naszego biura to udostępnimy mu jedno z naszych miejsc służbowych. A w przyszłym tygodniu postaramy się wyznaczyć takie miejsce na rogu hali mięsnej, zaraz obok wjazdu od ulicy Jana Pawła II.

Małgorzata Idaczek z gminnego biura promocji poinformowała nas, że miejskie targowisko ma być w przyszłości modernizowane (w tym roku ma być wykonany projekt inwestycji). W ramach przebudowy, docelowo, gmina wybuduje 6 miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Jednak nie nastąpi to wcześniej niż w przyszłym roku.

Tomasz Wojciuk

1 KOMENTARZ

  1. Mnie się wydaje,że czuła społecznie gmina Piaseczno,powinna tak zmodernizować targowisko,żeby wyglądało tak jak w latach ubiegłych,nie będzie żadnych problemów.Czyli inwalida ,kombatant, kobieta w ciąży, kobieta karmiąca, krwiodawca,zasłużony itd nie będą piętnowani i oznakowywani.będą korzystać z targowiska jak inni.To jest tylko targowisko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię