Zmiany personalne w PIS. Będzie nowy szef struktur powiatowych

4

POWIAT – Informuję, że przestałem pełnić funkcję szefa struktur lokalnych (pełnomocnika) Prawa i Sprawiedliwości w powiecie piaseczyńskim, jak również w gminie Konstancin-Jeziorna – poinformował dziś Sergiusz Muszyński.

Zmiany w naszym powiecie są pokłosiem reformy okręgów partyjnych, którą PiS wprowadził w lipcu ubiegłego roku. Z dotychczasowych dużych okręgów (analogicznych do okręgów do sejmu) powstały mniejsze, na wzór okręgów do Senatu. Jednocześnie zdecydowano, że osoby pełniące funkcje rządowe nie będą mogły być jednocześnie szefami okręgów.

Nasz okręg przed reformą obejmował Warszawę i powiaty podwarszawskie, a jego szefem był Minister MSWiA Mariusz Kamiński. Teraz szefem okręgu obejmującego powiat piaseczyński, grodziski, pruszkowski i otwocki jest poseł Zdzisław Sipiera (były wojewoda mazowiecki, a wcześniej starosta pruszkowski). To pociąga za sobą zmiany w strukturach okręgowych.
– Nowy pełnomocnik okręgowy podjął decyzję, do której miał prawo i dlatego nie będę jej komentował – mówi Sergiusz Muszyński. – Inna kwestia jest taka, że z różnych przyczyn od pewnego czasu sam rozważałem złożenie rezygnacji, o czym wiedzieli moi bliscy współpracownicy. Z tych samych powodów w najbliższym czasie złożę rezygnację z funkcji przewodniczącego Klubu Radnych, pozostając do dyspozycji mieszkańców jako szeregowy radny.

Za wieloletnią współpracę Muszyńskiemu podziękował radny sejmiku wojewódzkiego Michał Prószyński.
– Ta zmiana to duża strata dla powiatu piaseczyńskiego i gminy Konstancin-Jeziorna – ocenia Michał Prószyński, radny sejmiku wojewódzkiego. – Współpraca z Sergiuszem, znakomitym pełnomocnikiem lokalnych struktur i świetnym radnym powiatu piaseczyńskiego były prawdziwym zaszczytem i przyjemnością. Niezwykła pracowitość, ogromna kultura osobista, zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności (m.in. strażaków), osobista odwaga – to cechy charakteryzujące Sergiusza, tak niezwykle potrzebne u polityków. Mogę zapewnić, że wspólnie z Sergiuszem będziemy robili jeszcze więcej dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego i innych powiatów okołowarszawskich, a efekty tej działalności będą widoczne niebawem – zapowiada Michał Prószyński.

Kto zostanie nowym pełnomocnikiem powiatowym PiS? Prawdopodobnie już wkrótce zostanie wskazany przez prezesa okręgowego Zdzisława Sipierę.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię