Zmiany przy dworcu PKP

9

PIASECZNO Przy dworcu PKP od dziś funkcjonuje nowa organizacja ruchu.

Powstały oznaczenia poziomie na jezdni ograniczające parkowanie w niedozwolonych miejscach, wyznaczono postój dla taksówek, pomalowano przejście dla pieszych, a także wytyczono miejsca do parkowania dla osób niepełnosprawnych. Powstały także miejsca dla postoju autobusów. Powstały także miejsca dla postoju autobusów oraz dwa miejsca „kiss & ride” K+R (z ang. pocałuj i jedź), służące do krótkiego postoju (ok. 1-2 min), podczas którego pasażer może opuścić auto i wypakować bagaż.

AB

WPI TAXI Piaseczno

9 KOMENTARZE

  1. Do EWA: Nie masz gdzie zaparkować przy PKP???? Rozejrzyj się! W promieniu 150m od dworca są CZTERY oficjalne parkingi (trzy duże i jeden malutki). Nie zdarzyło mi się by na żadnym nie dało się znaleźć miejsca… A niezależnie można parkować wzdłuż licznych uliczek (co przyznaję, nie jest szczytem marzeń, ale da się…
    Pomijam, że są jeszcze dwa dawne „wydeptane” dzikie parkingi na terenach zielonych (tych akurat nie polecam….)

  2. Niestety wokół dworca jest mało lamp, jak są to stare i słabe. Nowe pasy chyba w ogóle nie są oświetlone, trzeba bardzo uważać na pieszych, zwłaszcza po zmroku.

    • Faktycznie, pasy nie poprawią tam szeroko pojętego bezpieczeństwa… Pobliski teren, łączący stacje/dworzec PKP ze szlakami pieszymi na pobliskie osiedla (np. Orężna) powinien być dobrze oświetlony i monitorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię