Zmiany rozkładu jazdy

0

O 11 marca wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów związana z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zmiana rozkładu jazdy będzie obowiązywać do 9 czerwca. Na mieszkańców naszego powiatu utrudnienia czekają od 4 kwietnia

Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów na poszczególnych liniach:

Linia średnicowa Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia

W związku z koniecznością przeprowadzenia prac utrzymaniowych w tunelu średnicowym podmiejskim od 11 marca do 18 marca ruch pociągów na tej linii będzie prowadzony tylko w kierunku zachodnim. Część pociągów zostanie odwołana, niektóre będą kursowały przez stację Warszawa Centralna. Wybrane pociągi nie przejadą przez podmiejską linię średnicową i skończą/rozpoczną bieg na stacji Warszawa Wschodnia lub Warszawa Zachodnia.

Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice

Remont linii 447 będzie kontynuowany i organizacja ruchu nie ulegnie zmianie. Pociągi nie będą zatrzymywać się na odcinku Warszawa Włochy – Milanówek i zastąpi je komunikacja autobusowa.

Linia nr R2 Warszawa – Łuków

W związku z wymianą rozjazdów w okresie od 5 czerwca do 8 czerwca nie będą kursowały pociągi kończące/rozpoczynające bieg na stacji Warszawa Rembertów.

Linia nr R3 Warszawa – Łowicz

W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z remontem stacji Łowicz Główny. Część pociągów skończy bieg w stacji Bednary, natomiast na odcinku Bednary – Łowicz Główny będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Dodatkowo w związku z remontem linii nr 447 wciąż będą występowały utrudnienia w stacji Warszawa Włochy. Część pociągów będzie miała zmieniony rozkład jazdy, zaś kilka z nich zostanie odwołanych. W związku z kolejnymi fazami remontu na stacji Warszawa Włochy, rozkład jazdy zmieni się od 4 kwietnia, a następnie od 6 maja.

Linia nr R6 Warszawa – Małkinia

W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z modernizacją linii E75 Rail Baltica Warszawa – Białystok. Prace będą prowadzone na odcinku Łochów – Sadowne Węgrowskie – Małkinia.. Część pociągów KM na tym odcinku zostanie odwołana i wybrane połączenia na tym odcinku zostaną obsłużone zastępczą komunikacją autobusową.

Ponadto na odcinku Małkinia – Łochów w poniższych pociągach „PKP Intercity” S.A. nr:

1424 „Ondraszek” relacji Białystok – Bielsko Biała Główna codziennie;
6117 „Konopnicka” relacji Węgliniec – Białystok codziennie oprócz niedziel (7);
6157 „Konopnicka” relacji Wrocław Główny – Białystok w niedziele (7);
4125 „Ondraszek” relacji Bielsko Biała Główna – Białystok codziennie,
1011 „Leśmian” relacji Łódź Fabryczna – Białystok codziennie oprócz 1 kwietnia,
honorowane będą ważne bilety KM.

Dodatkowo informujemy, że ww. pociągi „PKP Intercity” S.A. będą zatrzymywać się na wszystkich stacjach i przystankach objętych honorowaniem na tym odcinku.

Linia nr R7 Warszawa – Dęblin

Nadal będą prowadzone prace związane z modernizacją linii.

Od 11 marca do 25 marca w związku z budową tunelu, ruch pociągów na odcinku Warszawa Falenica – Otwock będzie prowadzony po jednym czynnym torze. Pociągi będą miały wydłużony czas przejazdu, zaś część pociągów zostanie odwołana lub skrócona do stacji Warszawa Falenica. Wybrane pociągi SKM Warszawa dojadą tylko do p.o. Świder. Zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa w relacji Otwock – Warszawa Falenica.

Od 26 marca do 14 kwietnia w związku z budową południowej obwodnicy Warszawy ruch pociągów na odcinku Warszawa Wawer – Warszawa Falenica będzie prowadzony po jednym czynnym torze. Część pociągów zostanie odwołana. Wybrane pociągi SKM Warszawa dojadą tylko do p.o. Warszawa Międzylesie. Zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa na odcinku Otwock – Warszawa Wiatraczna.

W całym okresie obowiązywania rozkładu utrudnienia dotyczyć będą stacji Otwock oraz odcinka Pilawa – Dęblin, gdzie kursowała będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

Linia nr R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna

W związku z pracami remontowymi na odcinku Piaseczno – Czachówek od 4 kwietnia do 30 kwietnia, zostanie zamknięty jeden z torów. Część pociągów KM zostanie odwołana, wybrane pociągi będą kursowały w relacji skróconej do Piaseczna lub Nowej Iwicznej. Na odcinku Czachówek Południowy – Góra Kalwaria będą kursowały pociągi wahadłowe.

Z uwagi na prace remontowe wystąpią nocne przerwy w ruchu pociągów na odcinku:

Warka – Kruszyna od 27 kwietnia do 19 maja we wtorki, środy i czwartki w godz. od 23.00 do 4.30 dnia następnego;
Radom – Lesiów w dniu 16 kwietnia w godz. od 23.30 do 3.30 dnia następnego.
Za odwołane pociągi na ww. odcinkach zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Linia nr R9 Warszawa – Działdowo

W związku z modernizacją infrastruktury, ruch pociągów będzie wstrzymany na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia p.8. Ruch pociągów na Moście Gdańskim w dalszym ciągu będzie odbywać się po jednym czynnym torze.

Linia nr R29 Tłuszcz – Ostrołęka

W związku z remontem toru od 14 maja godz. 8.00 do 30 maja godz. 20.00, zostanie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Wyszków – Ostrołęka. Za odwołane pociągi zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Linia nr R33 Sierpc – Kutno

W związku z pracami utrzymaniowymi infrastruktury kolejowej od 7 maja do 9 czerwca ruch pociągów na całej linii zostanie wstrzymany i zastąpiony przez komunikację autobusową.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów został zamieszczony na stronie www.mazowieckie.com.pl w zakładce „Tabele rozkładów jazdy”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię