Zmiany tras autobusów od poniedziałku, w związku z zamknięciem skrzyżowania w centrum Piaseczno

3

PIASECZNO W związku z wdrożeniem kolejnego etapu czasowej organizacji ruchu i zamknięciem skrzyżowania ulicy Dworcowej z ulicą Nadarzyńską, od dnia 6.07.2020 r. do odwołania, wprowadza się następujące zmiany w układzie komunikacyjnym:

Zamianie ulegają trasy autobusów linii L-1, L-3 i L-39

L-1
w kierunku krańca PKP PIASECZNO:
PL.SZWEDZKI – … – Orężna – Jana Pawła II – Wojska Polskiego – Sienkiewicza – Dworcowa – PKP PIASECZNO
w kierunku krańca PL.SZWEDZKI:
PKP PIASECZNO – Dworcowa – Sienkiewicza – Wojska Polskiego – Jana Pawła II – Orężna – … – PL.SZWEDZKI

L-3
tylko w kierunku krańca PKP PIASECZNO:
JASTRZĘBIEC – … – Okulickiego – Wojska Polskiego – Sienkiewicza – Dworcowa – PKP PIASECZNO

L39
w kierunku krańca PKP PIASECZNO
PKP JEZIORKI – … – Jana Pawła II – Wojska Polskiego – Sienkiewicza – Dworcowa – PKP PIASECZNO
w kierunku krańca PKP JEZIORKI
PKP PIASECZNO – Dworcowa – Sienkiewicza – Wojska Polskiego – Jana Pawła II – … – PKP JEZIORKI

Zmiany przystankowe

Zawiesza się funkcjonowanie przystanków:

 • DWORCOWA 02 i 03
 • ŻYTNIA 01 i 02

Przywraca się funkcjonowanie przystanków:

 • NADARZYŃSKA 51 zlokalizowanego w zatoce na ulicy Wojska Polskiego za skrzyżowaniem z ulicą Nadarzyńską w kierunku południowym, który będzie obowiązywał jako warunkowy na trasie linii L-1, L-3 i L39.
 • WOJSKA POLSKIEGO 01 zlokalizowanego w zatoce na ulicy Jana Pawła II za skrzyżowaniem z ulicą Wojska Polskiego w kierunku zachodnim, który będzie obowiązywał jako warunkowy na trasie linii L-1.
 • POWSTAŃCÓW WARSZAWY 02 zlokalizowanego w zatoce na ulicy Jana Pawła II za skrzyżowaniem z ulicą Powstańców Warszawy w kierunku wschodnim, który będzie obowiązywał jako warunkowy na trasie linii L-1.
 • JARZĄBKA 02 zlokalizowanego na ulicy Jana Pawła II za skrzyżowaniem z ulicą Jarząbka w kierunku zachodnim, który będzie obowiązywał jako warunkowy na trasie linii L-1.

 Źródło: wtp.waw.pl

3 KOMENTARZE

 1. Czyli od dworca PKP do centrum Piaseczna (a rozumiem przez to skrzyżowanie Chyliczkowskiej/Jana Pawła II z Puławską, w pobliżu którego są najważniejsze tutejsze urzędy oraz miejsce, w pobliżu którego rozpoczyna swoją trasę autobus linii 709) nic nie jeździ?
  Dla tych, którzy to wymyślili, to pewnie żaden problem. Przecież wystarczy gdzieś tam kawałek przejść (oni sami zresztą raczej ani nie jeżdżą komunikacją publiczną, ani nie chodzą; w ogóle mało chodzą, bo poruszają się tylko własnymi albo służbowymi autami). Problem jest dla starszych i/lub niezbyt sprawnych ludzi, chcących/muszących do centrum miasta dojechać z okolic dworca PKP i nie jeżdżących własnymi autami.
  Czy ci, którzy decydują o organizacji ruchu transportu publicznego w P-nie mają dla nich jakieś propozycje?

  • Pan Widz z Józefosławia do UMiG, Pan Putkiewicz rowerem z Zalesia – tych Panów kompletnie nie obchodzi los zwykłych szarych ludzi i ich codzienne wyjazdy do Warszawy… Ważne, że oni posiadają bezstresowy, bezproblemowy dojazd do pracy i są sami sobie zwierzchnikami…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię