Zmiany w parkowaniu przy szkole w Chylicach. Najgorzej jest tam rano!

3

PIASECZNO Na początku września rodziców podwożących dzieci do szkoły w Chylicach zaskoczyła nowa organizacja ruchu na ul. Dworskiej. Gmina utworzyła tam strefę Kiss&Ride, udostępniając 8 rotacyjnych miejsc, na których nie można zatrzymywać się na dłużej niż dwie minuty


Rano nowych porządków w rejonie szkoły pilnuje… policja – relacjonuje pani Monika, mama jednego z 3-klasistów. – Na Dworskiej tworzą się korki, rodzice młodszych dzieci krążą w poszukiwaniu wolnego miejsca, bo muszą zaparkować, aby odprowadzić swoje pociechy do drzwi szkoły. Zapytałam policjanta, kto i dlaczego wprowadził takie bezsensowne zmiany. Usłyszałam, że to pomysł gminy. Zlikwidowanie dostępnych przy szkole miejsc było błędem. Jestem w radzie rodziców, na pewno będziemy podnosić ten temat…
Nasza czytelniczka wyjaśnia, że wielu rodziców parkuje teraz samochody wzdłuż bocznych uliczek i na pobliskim osiedlu.
– Wydaje mi się, że można by przeznaczyć na parking pustą działkę znajdującą się przy szkole – mówi pan Bogdan, dziadek małej Natalii. – Pracownicy podstawówki są w lepszej sytuacji, bo mają do dyspozycji parking wewnętrzny, na którym nikt inny nie może stawać – dodaje.
Udało nam się porozmawiać z Krystyną Jesionek, dyrektorką szkoły w Chylicach.
– Przy naszej szkole nigdy nie było miejsc parkingowych – wyjaśnia pani dyrektor.
Wprowadzając strefę K&R chodziło o to, żeby samochody nie zatrzymywały się tu na dłużej i nie blokowały przejazdu. Jak w szkole będą odbywały się zebrania, możemy udostępniać rodzicom nasz wewnętrzny parking.
Na pytanie o pustą działkę za szkołą pani dyrektor zdecydowanie odpowiada, że ma ona inne przeznaczenie.
Na części tej działki chcemy zrobić ogródek edukacyjny dla dzieci – wyjaśnia Krystyna Jesionek. – A w przyszłości pewnie powstanie tu nowa sala gimnastyczna. Wiem, że nowa sytuacja z parkowaniem może być dla wielu rodziców trudna, ale mamy możliwości takie, jak widać. Może warto podwozić dzieci na zajęcia nieco wcześniej niż przed samą ósmą. Wówczas fala samochodów rozłoży się w czasie.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobrze, ze jest strefa kiss&ride bo wczesniej czesc rodzicow najchetniej wjechalaby do szkoly. Nie chce sie przyjechac wczesniej albo podejsc pare krokow z pobliskich uliczek, gdzie mozna stanac. Wjezdzali na chodnik utrudniajac przejscie dzieciom, nie gasili silnika trujac cwiczace na boisku dzieci. Wiekszosc patrzy tylko na swoja wygode a nie dobro i bezpieczenstwo dzieci!

  2. Po pierwsze, jest to „Układ zamknięty”. Ktoś ma monopol na instalację tych „wynalazków” z naszych pieniędzy. Szukają na siłę w Gminie miejsc gdzie można zainstalować „wynalazki” drogowe. Instalacje tego typu wcale nie poprawiają bezpieczeństwa. Natomiast realne zagrożenie stanowią przejścia dla pieszych w drodze do szkoły rejonu szkoły. Tą sprawą należy się zająć. Po drugie, czy Policja nie ma innych poważniejszych zajęć jak nadzór nad kierowcami? Tak nisko upadliście? Na wyborach Was zweryfikujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię