Zmiany w piekarniach. Najlepiej wchodzić pojedynczo i nie kichać

1

PIASECZNO Sieciowe piekarnie wprowadziły kilka dni temu nowe procedury, mające zapewnić bezpieczeństwo zarówno pracownikom punktów sprzedających pieczywo jak i klientom. Niektóre zmieniły godziny pracy i asortyment


W piekarni Putka na bazarku jednocześnie mogą przebywać 2 osoby

Sieć Lubaszka wycofała z oferty m.in. kanapki, a w sklepach gastronomicznych zawiesiła przygotowywanie śniadań oraz pizzy. Pracownicy zostali wyposażeni w środki do dezynfekcji oraz jednorazowe rękawiczki. Częściej myte są blaty, witryny, terminale, kasy fiskalne i klamki. Personel sklepów zwraca uwagę osobom, które nie przestrzegają zasad higieny, kaszląc i kichając bez zasłaniania ust oraz nosa.
– Prosimy o zachowanie spokoju i bezpiecznej odległości w kolejce oraz o przebywanie w lokalu ograniczonej ilości osób – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej piekarni.
Inne sieciowe piekarnie dokładnie podają, ile osób może przebywać w sklepie jednocześnie. Sieć Grzybki zastrzega, że powinny być to maksymalnie 3 osoby, Oskroba – 5, zaś Putka – 2, przy czym dystans między klientami powinien wynosić przynajmniej 1,5 m. W piekarniach Oskroby od poniedziałku wszystkie produkty wydawane są na wynos, a personel ma przykładać jeszcze większą wagę do przestrzegania zasad higieny. Klienci proszeni są o wyrozumiałość i zachowanie spokoju.
Wszystkie piekarnie zachęcają też do dokonywania płatności bezgotówkowych w celu zminimalizowania kontaktu z personelem sklepów.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Pieczywo nie jest niezbędne do życia.
    W ciężkich czasach ludzie obgryzali korę z drzew, a zupy gotowali z pokrzyw na skórzanych paskach i rzemykach.
    Kora jest dostępna cały czas, a z ziemi zaczyna wyrastać świeża trawka. Przypuszczam, że bazie na drzewach mogą być dość smaczne (może trzeba posolić? – oczywiście, jak ktoś ma zapas soli). Jak drzewa zaczną ciągnąć soki, to będzie można gałąź obciąć i się przyssać (polecam brzozy i ewent. topole). Jeszcze parę dni sprzyjającej pogody i zacznie rosnąć różne zielsko. Widziałem też dziś z rana pierwsze wyłażące na słońce owady – takie czerwono-czarne, ale człowiek jest dość dużym zwierzęciem, więc może się nie otruje?
    Warto więc zamiast do piekarni ruszyć w okoliczne pola i lasy, gdzie na razie nie ma tłoku i łatwo zachować bezpieczną odległość pomiędzy obywatelami.

    P.S. UWAGA! Lepiej nie obgryzać kory z sosen! 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię