Zmiany w połączeniach w Józefosławiu, Piasecznie i Julianowie. Będzie lepiej!

3

PIASECZNO Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, niebawem pasażerowie z Józefosławia i Julianowa zyskają nowe połączenia autobusowe. Linia L33 kursująca z Zamienia do stacji PKP Jeziorki zostanie przedłużona do Józefosławia i Piaseczna. Z kolei linia L39 zostanie skrócona do Mysiadła.

W celu poprawy oferty transportu publicznego w północnej części gminy już w lutym 2024 r. wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii L39 oraz dojeżdżającej dotąd tylko do stacji PKP Jeziorki z Zamienia linii L33. Pozwoli to pasażerom na łatwiejszy dojazd do Warszawy zarówno pociągiem ze stacji PKP Jeziorki, jak i autobusem ulicą Puławską do stacji metra Wilanowska.

L33 – nowa linia w Piasecznie

Dzięki współpracy Gminy Piaseczno z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie oraz Gminą Lesznowola zostanie wydłużona trasa linii L33, którą będzie można dojechać z Józefosławia i Piaseczna do stacji PKP Jeziorki oraz do ul. Puławskiej, gdzie w godzinach szczytu co kilka minut kursują autobusy dojeżdżające do pętli Wilanowska. Autobus będzie kursował ulicą Energetyczną, dzięki czemu okoliczni mieszkańcy zyskają połączenie autobusowe, którego dotąd nie było w tym rejonie.

CZYTAJ TAKŻE:  Najsmaczniejszy event tego lata w Józefosławiu. Food trucki zaparkują przy Obserwatorium.

Mapa połączeń L33 i L39
Schemat planowanych tras autobusowych

L39 – krótszą trasą i punktualnie

Jednym z największych problemów w kursowaniu głównej linii obsługującej miasto Piaseczno – L39 – są bardzo częste spóźnienia, czy nawet „wypadanie” kursów. Wynika to z długości trasy, na której zwłaszcza w godzinach szczytu autobusy łatwo mogą utknąć w korku w kilku miejscach, przez co dany kurs ulega wydłużeniu. Uruchomienie połączeń linią L33 z PKP Jeziorki pozwoli na skrócenie trasy linii L39, dzięki czemu powinna się zdecydowanie poprawić punktualność kursowania tej linii. Mieszkańcy Piaseczna, Julianowa i Józefosławia podobnie jak dotychczas będą mogli dojechać autobusami linii L39 do ul. Puławskiej, a tam przesiąść się w autobusy linii 709 czy 727 i dojechać buspasem do metra w ciągu maksymalnie 20 minut.

CZYTAJ TAKŻE:  Czerwcowy zlot Food trucków w Józefosławiu! Mamy dla Was smaczny konkurs!

Obecnie trwa ustalanie szczegółów między obiema gminami i ZTM. Decyzje co do ostatecznego kształtu proponowanych zmian oraz terminu ich wdrożenia zapadną w najbliższych dniach.  ZTM obecnie uzgadnia możliwości formalne wynikające z przepisów prawa i obowiązujących umów przewozowych.

Źródło: piaseczno.eu

3 KOMENTARZE

  1. Teraz L33 będzie jeździć starą trasą i nie punktualnie … Zamienie, dla którego ta linia została stworzona nie posiada się z radości, że teraz to linia obsługuje głównie Józefosław…

  2. Bardzo dużo młodzieży i dorosłych dojeżdża z Józefosławia i Julianowa do szkoły ,pracy na Kabaty, Ursynów. Sporym ułatwieniem naszego codziennego życia byłaby nową linię autobusowa z naszych wsi właśnie bezpośrednio na Kabaty, Ursynów. Czy taka opcja była kiedykolwiek rozważana?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię