Zmieni się operator karetek pogotowia

4

PIASECZNO Od 1 kwietnia teren powiatu piaseczyńskiego będzie obsługiwał wybrany przez Narodowy Fundusz Zdrowia operator państwowy. Jaki? Wszystko wyjaśni się za kilka dni


W tej chwili teren naszego powiatu obsługują cztery zespoły ratownictwa medycznego firmy Falck, stacjonujące w Piasecznie, Górze Kalwarii, Tarczynie i Mrokowie (gm. Lesznowola). Do poniedziałku Narodowy Fundusz Zdrowia przyjmował oferty na nowego operatora, który będzie świadczył usługi ratownictwa medycznego od 1 kwietnia.
– Musi to być operator państwowy – informuje Dorota Kłos ze starostwa. – Gdyby żaden się nie zgłosił, wówczas NFZ może zaprosić do negocjacji Falcka, ale jest to raczej mało prawdopodobne.
Podmiot, którego karetki pojawią się w kwietniu na terenie powiatu piaseczyńskiego, będzie znany 21 marca.
– Jaki by on nie był, w kwestii ratownictwa medycznego dla mieszkańców nic się nie zmieni – zapewnia Dorota Kłos. – Karetki będą jeździły jak dotychczas i stacjonowały w tych samych co wcześniej miejscach.
Starostwo powiatowe w porozumieniu z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego chce, aby na terenie powiatu pojawił się jeszcze jeden zespół ratowniczy, stacjonujący w Konstancinie-Jeziornie.
– Będziemy chcieli zwrócić się o to do wojewody – podkreśla Dorota Kłos. – Wcześniej jednak chcemy sprawdzić statystyki, aby przekonać się, jak często karetki pogotowia są wzywane do Konstancina.

TW

4 KOMENTARZE

  1. Sprawdźcie lepiej ile razy i gdzie w poprzednich latach było wzywane LPR bo nie było żadnej wolnej karetki na terenie powiatu i ewentualnie jak to się ma do statystyk z innych powiatów podwarszawskich.

  2. Podobno nowy operator nie ma pełnej obsady i zamiast dodatkowej karetki w konstancinie, w Piasecznie jest o jedną karetkę mniej

  3. Podobno nowy operator nie ogarnia obsady i zamiast dodatkowej karetki w Konstancinie, w Piasecznie brakuje obsady lekarskiej na erke

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię