Zmieni się organizacja ruchu przy dworcu PKP

2

PIASECZNO W tym roku planowana jest gruntowna przebudowa ulicy Dworcowej w Piasecznie. Swoje oblicze zmienią także najbliższe okolice dworca kolejowego


– Tam wszyscy parkują jak popadnie, nikt nie przestrzega przepisów a straż miejska nic z tym nie robi – alarmuje Filip Hampson, mieszkaniec Wólki Kozodawskiej. Ostatnio temat zagrożeń czyhających na przechodniów w rejonie dworca poruszała podczas sesji rady miejskiej radna Katarzyna Wypych. Okazuje się, że wraz z przebudową ulicy Dworcowej, na którą zarezerwowano w budżecie 4 mln zł i która ma się odbywać w dwóch etapach, zmieni się także wygląd placu przed budynkiem dworca.
– Pojawią się tam m.in. dwa perony dla autobusów oraz dodatkowe miejsca parkingowe – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz. Kolejną planowaną inwestycją jest utwardzenie znajdujących się w okolicach dworca parkingów, na co zarezerwowano 0,6 mln zł.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Jak to miejsc parkingowych przybędzie? – jeszcze nigdy nie widziałem żeby po „rewitalizacji”, „remoncie” a szczególnie „gruntownej przebudowie” przybyło miejsc parkingowych – no chyba, że wybudowano parking piętrowy.

  2. Bardzo jest potrzebny parking piętrowy przy dworcu. Potrzebne są również wiaty przystankowe na przystankach linii L. Oczekiwanie 20-30 minut na odpowiedni autobus jest koszmarem – szczególnie w mroźne lub deszczowe dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię