Zmniejszono oddział dla chorych na COVID-19 w szpitalu św. Anny

0

PIASECZNO Już nie 21 łóżek jak wcześniej, a jedynie 5 musi zapewnić szpital św. Anny w Piasecznie pacjentom chorym na koronawirusa. Jest to pokłosiem decyzji ministra zdrowia z 14 grudnia


Decyzją wojewody mazowieckiego z początku listopada, szpital św. Anny w Piasecznie został przekształcony w placówkę COVID-ową. Po rozmowach z NFZ-em zdecydowano jednak, że dla chorych na koronawirusa zostanie przeznaczony tylko jeden oddział (21 łóżek).
– To dobra informacja, bo cały czas staramy się normalnie pracować, robić planowane zabiegi operacyjne i prowadzić oddział ginekologiczno-położniczy, na którym przyjmowane są porody – mówiła Lidia Albrechowicz, dyrektor placówki.
Szpital podzielono na dwie strefy: czerwoną (dla chorych na COVID-19) i zieloną dla pozostałych pacjentów. Do placówki zaczęli trafiać chorzy na koronawirusa. Często oddział miał pełne obłożenie. Tymczasem 14 grudnia minister zdrowia zdecydował, że liczba łóżek COVID-owych w szpitalu św. Anny w Piasecznie ma zostać zredukowana z 21 do 5. Osoby chore na COVID-19, jeśli ich stan na to pozwalał, były przewożone do innych placówek.
Ta reorganizacja trwała do ubiegłego piątku.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię