Znamy plany gminy dotyczące rozbudowy szkół

0

GÓRA KALWARIA Gmina przygotowuje się do rozbudowy trzech szkół: w Kątach, Czersku i Czaplinku. Priorytetem jest szkoła w Kątach. Ale to nie wszystko. Być może w przyszłej kadencji zostanie wybudowana kolejna pełnowymiarowa placówka połączona ze żłobkiem przy ul. Zakalwaria


O planach rozbudowy szkół mówił podczas środowej sesji wiceburmistrz Mateusz Baj. Gmina ma już pozwolenia na realizację tych inwestycji. Najbliżej rozbudowy jest szkoła w Kątach. Już w wakacje gmina chce ogłosić przetarg na firmę, która zrealizuje to zadanie. – Otrzymaliśmy na ten cel 8 mln zł dofinansowania w ramach programu Polski Ład – przypomniał wiceburmistrz Baj. Jednocześnie dodał, że na rozbudowę szkoły w Czersku i budowę hali sportowej przy szkole w Czaplinku trzeba będzie pozyskać pewnie dodatkowe środki (na razie na każdą inwestycję zarezerwowano w Wieloletniej Prognozie Finansowej po 4 mln zł). Jeśli chodzi o szkołę w Czaplinku, do gmina zawnioskuje o dofinansowanie z programu Sportowa Polska.
Wiceburmistrz Baj mówił również o planach budowy kolejnego miejskiego żłobka. W ostatnim czasie do gminy wpłynęło ponad 100 wniosków o przyznanie miejsca w żłobku (w nowym roku szkolnym w jedynym gminnym żłobku będzie tylko 16 wolnych miejsc). – Niestety, musieliśmy większość tych wniosków odrzucić – mówił Mateusz Baj. – Kiedy już uporamy się z rozbudową szkół podstawowych zaczniemy pracować nad budową SP nr 3 przy ul. Zakalwaria. Sądzę, że można by stworzyć w tym miejscu kompleks szkolny, a więc podstawówkę wraz ze żłobkiem. Po wakacjach warto zająć się tym tematem. W tej kadencji można zrobić koncepcję takiej placówki, wykonać projekt i uzyskać pozwolenie na budowę. Kolejny miejski żłobek w naszym mieście jest potrzebny. Nie ma takiego problemu z przedszkolami. Z mojej wiedzy wynika, że wszystkie dzieci, których rodzice składają aplikacje, są do nich przyjmowane.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię