Znamy priorytety inwestycyjne gminy na przyszły rok. Do wydania jest ponad 90 mln zł

1

PIASECZNO Trwają prace nad budżetem gminy na 2020 rok. Z ponad 660 mln zł wydatków, na inwestycje zostaną zarezerwowane około 92 mln zł i dodatkowo 11 mln zł na zakupy inwestycyjne, w większości wykupy gruntów. Sprawdziliśmy na co zostaną przeznaczone te pieniądze

Wiele środków pójdzie na zadania, które są już realizowane. Sama budowa dróg pochłonie około 48 mln zł. Za kilka miesięcy ma zakończyć się przebudowa skrzyżowania przy starej mleczarni. Potem ruszy remont Dworcowej. W przyszłym roku ma być przebudowany fragment od Jana Pawła II do Nadarzyńskiej. Inną ulicą w mieście, która doczeka się modernizacji, będzie Czajewicza. Oprócz tego dużo pieniędzy pójdzie na projekty nowych dróg i odwodnienia.
Znaczną część wydatków pochłoną inwestycje w oświatę. 9,7 mln zł zarezerwowano na budowę hali sportowej przy szkole w Złotokłosie i kolejne 8,2 mln zł na dokończenie rozbudowy szkoły w Głoskowie. 700 tys. zł pójdzie na dokończenie rozbudowy SP nr 3 przy ul. Głównej w Gołkowie.
Prawie 8 mln zł pochłonie remont miejskiego targowiska, który ma zakończyć się w przyszłym roku. Oprócz tego planowane jest rozpoczęcie budowy Domu Seniora w centrum miasta oraz rozpoczęcie projektowania nowego basenu z kompleksem saun (700 tys. zł). Gmina chce także kontynuować remont Domu „Zośki” w Zalesiu Dolnym i remont starej plebanii przy kościele św. Anny w Piasecznie. Być może rozpocznie się także remont starej remizy przy miejskim rynku.
Takie są plany, jednak nie przywiązywałbym się do niczego w tym budżecie, bo wiele może się tu jeszcze zmienić – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz.

1 KOMENTARZ

  1. „Za kilka miesięcy ma zakończyć się przebudowa skrzyżowania przy starej mleczarni. Potem ruszy remont Dworcowej. W przyszłym roku ma być przebudowany fragment od Jana Pawła II do Nadarzyńskiej.”
    =============================
    W tym szaleńczym tempie remont całej Dworcowej potrwa tak z 10 lat.
    Rozumem, że przez ten czas skomunikowanie dworca PKP (oraz jego rozległych okolic, czyli terenu, na którym zamieszkuje parę tysięcy mieszkańców Piaseczna) z „miastem” będzie takie, jak obecnie albo jeszcze gorsze?
    Niedawno temu ktoś z UMiG P-no zapowiadał na tym portalu, że po przebudowie skrzyżowania przy mleczarni autobusy linii 709 powrócą na swoją starą trasę, tzn. będą dojeżdżać do dworca PKP. Ale z tych planów remontowych ulicy Dworcowej można się domyślać, że szybko to nie nastąpi (o ile w ogóle). A może by tak Szanowna Redakcja zapytała o to konkretnie nie jakiegoś podrzędnego urzędnika z UMiG, tylko samego pana burmistrza? Przynajmniej przy kolejnych wyborach samorządowych możnaby go było z ewentualnych obietnic jakoś rozliczyć…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię