Znamy szczegóły zaciemnienia. Zmiany nastąpią od początku grudnia

0

GÓRA KALWARIA Od 1 grudnia wszystkie latarnie w gminie będą wyłączone od północy do godz. 4.30 nad ranem. Ma to przyczynić się do oszczędności energii o co najmniej 10 proc., do czego zostały zobligowane wszystkie gminy w Polsce


Koszty oświetlenia ulic to 52 proc. wszystkich kosztów zużycia energii elektrycznej przez gminę Góra Kalwaria. Aby oszczędzić na prądzie najłatwiej było wyłączyć nocą latarnie, co stanie się od początku przyszłego miesiąca. Na razie latarnie mają być wyłączane do końca roku. Od 1 stycznia praktyka ta prawdopodobnie będzie kontynuowana, ale zakres wyłączeń być może nieco się zmieni. Na razie trudno spekulować, co to będą za zmiany. Możliwe, że czas, w którym latarnie nie będą świeciły się skróci. Inna możliwość jest taka, że nie będą wyłączane latarnie przy głównych ulicach.
– Wiemy, że ta decyzja jest niekomfortowa dla mieszkańców – przyznaje Piotr Chmielewski, rzecznik ratusza. – Jednak, aby oszczędzić na prądzie, byliśmy zmuszeni ją podjąć. Z poczynionych oszczędności musimy rozliczyć się do marca w Urzędzie Regulacji Energetyki. W przeciwnym razie gminie będą groziły kary.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię