Znamy wyniki głosowania mieszkańców. Sporo pieniędzy pójdzie na OSP

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W przyszłym roku w ramach Budżetu Partycypacyjnego zostanie zrealizowanych 8 projektów o łącznej wartości prawie 400 tys. zł. W głosowaniu na nie wzięło udział ponad 5000 osób


Zgodnie z zarządzeniem burmistrza na zadania inwestycyjno-remontowe zarezerwowano w budżecie 300 tys. zł, zaś na pozostałe z zakresu kultury, edukacji czy rekreacji – 100 tys. zł. Mieszkańcy mogli wybierać spośród 28 projektów, które przeszły pozytywną weryfikację komisji. I tak z projektów inwestycyjnych w przyszłym roku zrealizowane zostaną: zdrowy ratownik, czyli utworzenie specjalistycznego pomieszczenia dla jednostek p-poż. z terenu gminy, prace remontowe w OSP Skolimów, prace remontowe w budynku OSP Bielawa oraz poprawa bezpieczeństwa na Kołobrzeskiej, pomiędzy Pułaskiego, a Chylicką. Łączna wartość tych projektów to ponad 292 tys. zł. Co ciekawe, czwarte miejsce w głosowaniu (401 głosów) zajął Park Trampolin w Mirkowie, który jednak nie doczeka się realizacji. Dlaczego? Po prostu jego budżet nieco przekroczył zarezerwowane na inwestycje 300 tys. zł. Dlatego, zgodnie z regulaminem, wzięto kolejny, nieco tańszy projekt z listy.
– To dziwne, że w ramach budżetu obywatelskiego wygrywają inwestycje w OSP, a ciekawe projekty społeczne przepadają – mówi pani Ewa, mieszkanka Mirkowa. – Wiem, że w wielu miastach jest tak, że ochotnicze straże pożarne nie mogą ubiegać się o środki z budżetu obywatelskiego. Za te pieniądze powinny być realizowane projekty mieszkańców. Może w przyszłym roku warto byłoby zmienić nieco regulamin… – zastanawia się nasza czytelniczka.
Jak się jednak dowiedzieliśmy, jest szansa aby wprowadzić Park Trampolin do budżetu gminy na przyszły rok. Wystarczy, że któryś z mieszkańców złoży taki wniosek.
Co do innych projektów, które doczekają się w przyszłym roku realizacji w ramach budżetu partycypacyjnego, to będą to: działalność koncertowa Konstancińskiego Chóru Kameralnego, zumba i stretching w Słomczynie, Hip-Hop Festiwal 2021 oraz działalność klubu Wszyscy Razem Mirków.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię