Zniknął pod powierzchnią wody! Trwa akcja poszukiwawcza

1

GÓRA KALWARIA Wczoraj przed godziną 16.00 mężczyzna przy tamie wojskowej w Górze Kalwarii zniknął w nurcie rzeki. Drugi dzień trwają poszukiwania, niestety bez rezultatu

Zaginiony mężczyzna to prawdopodobnie 26-letni obywatel Indii.
– Dwóch mężczyzn weszło do wody i jeden z nich zniknął w rzece – dzieli się ustaleniami mł. bryg. Łukasz Darmofalski z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. – Drugi z mężczyzn zdołał powrócić ba brzeg.
Wczoraj błyskawicznie zorganizowano akcję ratowniczą, dziś możemy mówić już tylko o akcji poszukiwawczej. Po zgłoszeniu prawdopodobnego utonięcia mężczyzny w poszukiwania zaangażowały się 3 zesppoły piaseczyńskiego WOPR, dwie zastępy straży pożarnej z łodziami z Piaseczna i Góry Kalwarii.
– Łącznie w akcji wzięło udział 8 zastępów – podsumowuje mł. bryg. Łukasz Darmofalski.
Wezwano także specjalną jednostkę nurków z łodziami, oraz jednostkę wyposażoną sonar z Legionowa.
Wczorajsze poszukiwania zakończyły się bez rezultatu. Dziś zostały wznowione o godz. 7.50.
– Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna utonął – mówi będący na miejscu poszukiwań nadkom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. – Miejsce jest dobrze oznakowane z wyraźnie wyeksponowanym zakazem kąpieli. Jest szczególnie zdradliwe i niebezpieczne – występować tu mogą wiry, oraz tzw. podwójne dno. Poszukiwania wciąż trwają – dodaje policjant.

AB/fot. własne
oraz Piaseczyńskie WOPR – Grupa Interwencyjna Góra Kalwaria

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię