Zniknęła zapora na ul. Czajewicza! Co to zmienia dla ruchu w Piasecznie?

3

PIASECZNO Przedłużenie ul. Czajewicza otwarte. Nowy fragment ul. Czajewicza z mostem nad Perełką jest już przejezdny.

Inwestycja ta od początku napotykała utrudnienia. Pierwotnie miała zostać zrealizowana pod koniec 2020 r. Niestety została wstrzymana koniecznością uzyskania ponownej zgody Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prace w obrębie stanowiska archeologicznego. A kiedy w wakacje ubiegłego roku nowa droga i most nad Perełką były już gotowe, wojewoda mazowiecki unieważnił decyzję ZRID na budowę drogi 1 KUL (przedłużenie ul. Czajewicza do ul. Kościelnej) i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania do organu pierwszej instancji, czyli starosty powiatowego. Wniosek odwoławczy do wojewody mazowieckiego zgłosiła jedna ze stron postępowania.

– Nie mnie oceniać przyczyny, dla których wojewoda unieważnił decyzję. Mógł bowiem, jeśli znalazł jakieś nieprawidłowości, przeprowadzić pełne postępowanie: wezwać do udzielenia wyjaśnień, uzupełnienia bądź zmiany dokumentacji. Mógł, a właściwie powinien uchylić decyzję w części, a w pozostałej części podtrzymać. Tego nie zrobił. Ciekawe jest to, że w uzasadnieniu decyzji wojewoda nie rozstrzygnął o zasadności swoich zastrzeżeń, pozostawiając tę kwestię organowi pierwszej instancji (czyli staroście powiatowemu) – mówi burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz.

CZYTAJ TAKŻE:  Obchody uchwalenia konstytucji w Piasecznie

W konsekwencji gmina nie mogła uzyskać decyzji o pozwoleniu na użytkowanie od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, a co za tym idzie – otworzyć drogi. Starosta musiał ponownie sprawdzić dokumentację i wydać nową decyzję ZRID.

– Decyzja została wydana na początku grudnia. Pozwolenie na użytkowanie mostu wymaga opinii straży pożarnej i sanepidu, złożyliśmy więc stosowne wnioski i po 14 dniach mogliśmy złożyć dokumentację do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego – informuje wiceburmistrz Robert Widz.

Budowa tego połączenia drogowego została zaplanowana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego uchwalonym jeszcze w roku 2003.

CZYTAJ TAKŻE:  Zlot Food Trucków w Piasecznie! Mamy dla Was vouchery!

Co się zmieni w Piasecznie

Plany gminy obejmują przebudowę ul. Nadarzyńskiej, najpierw na odcinku od ul. Dworcowej do ul. Towarowej, z poprawą bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Dworcowej z Nadarzyńską, a następnie od ul. Dworcowej do ul. Wojska Polskiego i dalej do ul. Sierakowskiego. Powiat z kolei zrealizuje w bieżącym roku rozbudowę ul. Chyliczkowskiej, a gmina pracuje nad modernizacją ul. Jana Pawła II od ul. Puławskiej do ul. Powstańców Warszawy, z nową organizacją ruchu na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Wojska Polskiego. Projektowana jest przebudowa ulic Sienkiewicza i Pod Bateriami. Będzie też nowe rondo na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Sienkiewicza i Gerbera.

Źródło:piaseczno.eu

3 KOMENTARZE

  1. super, nic nie zmienili, bo nic nie znaleźli, ale drogę zablokowali. kretyznim a niezadowolonym mieszkancom jak się droga nie podoba, proponuje wrócić do siebie na wieś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię