Zniszczono wyborczy baner! „Czy w mieście jest monitoring?” – pyta nasz Czytelnik

11

PIASECZNO – W centrum Piaseczna zniszczono baner Andrzeja Dudy – oburza się jeden z naszych Czytelników. – Czy jest monitoring w tym mieście? Sprawcy takiego wandalizmu powinni być surowo ukarani – uważa mężczyzna.

Jak przy okazji każdej kampanii wyborczej na terenie gminy wywieszane są bannery różnych kandydatów – w tym przypadku ubiegający się o najwyższy urząd w państwie. Po raz kolejny mieszkańcy mogą się przekonać, że w walce politycznej wszystkie chwyty są dozwolone. Jedną z jej popularnych metod jest bowiem… niszczenie materiałów wyborczych konkurencji. Prawdopodobnie taki właśnie los spotkał banner prezydenta Andrzeja Dudy przy przystanku autobusowym na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła i Wojska Polskiego.
To oburzające – uważa nasz Czytelnik. – Takie zachowania powinny być bezwzględnie tępione. I nie ma absolutnie znaczenia którego z kandydatów banery się niszczy. Osobiście na Andrzeja Dudę głosować nie zamierzam, ale uważam że w cywilizowanym mieście jego banery powinny spokojnie wisieć do końca kampanii.
To zwykły wandalizm, wynikający z agresji jaką nasi konkurenci polityczni usilnie starają się nakręcić u swoich zwolenników – uważa Sergiusz Muszyński, szef powiatowych struktur PiS. – W konsekwencji do niektórych osób nie dociera, że w wyborach nie zwycięży ten, kto będzie niszczył materiały konkurencji czy atakował wyzwiskami wolontariuszy, tylko ten kto przekona swoimi argumentami większą liczbę wyborców. Apeluję – szanujmy się wzajemnie, prowadźmy kampanię w cywilizowany sposób – dodaje Muszyński, przyznając że w czasie prowadzonej kampanii niejednokrotnie spotkał się gwałtownością i agresją wyborców opozycji.
Do niszczenia materiałów wyborczych doszło też w gminie Konstancin-Jeziorna.
– Wysoka nagroda pieniężna za wskazanie osób zrywających plakaty, niszczących banery Andrzeja Dudy w Bielawie i w Ciszycy, oraz Konstancinie – ogłosił na Facebooku radny Bogusław Komosa. – Kontakt przez prywatne wiadomości lub na tel 500 121 626.

AB/Tyl.

11 KOMENTARZE

 1. Duda na banerach jest mało podobny do prawdziwego Dudy. Może jakiś gorący zwolennik prawdziwego Dudy wkurzył się na jego marną, prześmiewczą namiastkę z banera? Może uznał, że to prowokacja przeciwników jego idola, szydzących sobie z majestatu?

 2. Monitoring dla js i innej patoli!
  W głowie się nie mieści co tu się wyprawia. Psy są zdolne nawet do tego żeby funkcjonariusza-policjanta wypierd…. za wykonanie odp procedur, zbadanie pijaka za kółkiem !

 3. Wszystko co nisko ,nie ważne kogo niszczą,w Górze Kawalerii Traskowski wisi na remizie nikt go nie dosięgnie -jedynie wyborca i na to liczymy .

  • Ile to kosztuje powieszenie banera na remizie strażackiej w G. K.? I czy inny kandydat niż z PO ma szansę swój baner wyborczy na tej remizie umieścić?
   Tak z ciekawości pytam, na przyszłość?

 4. Najpierw wulgarny napis na stacji energetycznej trafo, teraz zniszczone banery. To chyba jasny przekaz, nie trudno zrozumieć.

 5. Czy komitety wyborcze mają świadomość że swoimi plakatami zaśmiecają przestrzeń publiczną, ludzie pamiętają że po wyborach te wszystkie plakaty wiszą póki nie umrą śmiercią naturalną, więc może się zdenerwował. Wieszać każdy chce bo za to płacą, ale zdejmować już nie. Całkowity zakaż wieszania śmieci na płotach latarniach itp. ! Chcesz reklamować swojego kandydata postaw słup ogłoszeniowy, a w trzy dni po wyborach już nie powinno być nim śladu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię