Znów będą utrudnienia przy starej mleczarni

5

PIASECZNO Jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa ulicy Jana Pawła II na odcinku od Dworcowej do torów. W ramach inwestycji przy drodze powstanie ciąg pieszo-rowerowy i chodniki. Wykonawca poprawi też felerne skrzyżowanie z ulicą Żytnią


Do przetargu na przebudowę najbardziej zaniedbanego w tej chwili odcinka ul. Jana Pawła II, przebiegającego obok CEM-u i zrewitalizowanego targowiska, stanęły trzy firmy. Najkorzystniejszą ofertę, opiewającą na nieco ponad 1,8 mln zł, przedstawił Fal-Bruk. Wkrótce zostanie podpisana z nim umowa. W ramach zadania zostanie praktycznie od nowa wykonana jezdnia wraz z podbudową, a także chodniki, ciąg pieszo-rowerowy i zjazdy na posesje. Naprzeciwko miejskiego targowiska powstanie zatoczka autobusowa i droga manewrowa. Poprawiona zostanie także sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Jana Pawła II i Żytniej – teraz z każdej strony przy wjeździe na skrzyżowanie będzie znajdował się sygnalizator. Wyeliminuje to chaos, jaki dziś tam panuje. Przy drodze pojawi się nowe oznakowanie poziome i pionowe oraz nowe nasadzenia.
Niestety, przebudowa części drogi powiatowej będzie wiązała się z utrudnieniami dla kierowców. Na pewien czas zostanie wyłączony z ruchu odcinek ul. Jana Pawła II od posesji nr 54 do przejścia dla pieszych przy ulicy Żytniej. Objazd zostanie poprowadzony ulicami Żytnią i Jarząbka. Prace na odcinku od Żytniej do posesji nr 63 zostaną podzielone z kolei na dwa etapy. Najpierw wykonawca zajmie jeden pas, a potem drugi. Ruch w tym czasie będzie odbywał się wahadłowo. Jak wszystko dobrze pójdzie prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

TW

5 KOMENTARZE

 1. Jak ktoś jeździ ulicą Karczunkowską to ma do czynienia ze sztandarowym, referencyjnym dziełem Falbruku w dziedzinie budownictwa drogowego. Oby w Piasecznie nie wspięli się na wyżyny mistrzostwa.

 2. Trzeba remontowac Poludnie Piaseczna stan kilku ulic jest tragiczny szczegolnie ul.Pod Bateriami i ul.11Listopada .Dlaczego Plan Zamowien Publicznych jak i Projektem Budzetu nie jest zgodny z faktycznymi remontami w wyznaczonym czasie co powoduje chaos i dezorjentacje dla mieszkancow.

 3. A co z Dworcową ? Remont miał się skończyć we wrześniu a tu końca nie widać. Czy ta ulica to z marmuru będzie zrobiona czy co, a może piasek z Egiptu taczkami wożą.

 4. „Jak wszystko dobrze pójdzie prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.”
  ===============================
  • I. Jeżeli coś może się nie udać – nie uda się na pewno.
  • II. Nie uda się nawet wtedy, gdy jednak nie powinno się nie udać.
  • III. Wszystko wali się naraz.
  (prawa Murphy’ego)

  Prawo Gumpersona: Prawdopodobieństwo każdego zdarzenia jest odwrotnie proporcjonalne do stopnia, w jakim jest ono pożądane.

  Prawo Liebermana: Aby oszacować czas potrzebny na wykonanie jakiegoś zadania należy przewidywany czas pomnożyć przez dwa i przyjąć jednostkę o rząd wyższą.

 5. Tak się zastanawiam dlaczego tego fragmentu ulicy nie remontowali podczas przebudowy/rozbudowy skrzyżowania Żytnia/JP ll i skrzyżowania JP ll/Dworcowa/Jarząbka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię