Znów przecinają opony! Mieszkaniec: to jest zwykły bandytyzm

3

PIASECZNO Trzy lata temu ktoś przecinał opony w samochodach zaparkowanych wzdłuż ulicy Bema. – Dziś spotkała mnie taka sama sytuacja – alarmuje pan Jacek, nasz czytelnik


Problem opisywaliśmy szerzej w październiku 2017 roku. Wówczas poszkodowanych było kilka osób, którym poprzecinano w samochodach opony. Jedną z nich była pani Dominika. Kobieta opowiadała, że najpierw ktoś spuścił jej z kół powietrze. Później posunął się dalej, przebijając oponę ostrym narzędziem. Nasza czytelniczka parkowała auto w jednej z ogólnodostępnych zatoczek przy Bema.
– Miejsca tam nie są ani przez nikogo wykupione, ani nikomu przypisane. Mam jednak wrażenie, że mieszkańcy pobliskich segmentów uważają, że mają do nich większe prawo – dzieliła się swoimi spostrzeżeniami. – Moi sąsiedzi mieli podobne problemy. Im również kilkakrotnie ktoś przebijał opony.
Niestety, policji nie udało się zatrzymać wówczas sprawców zniszczeń. Sprawa przycichła i przez kilka lat w rejonie Bema panował względny spokój.


– Do dzisiejszego ranka, kiedy to ktoś przebił w mojej hondzie wszystkie cztery opony – żali się pan Jacek. – Auto zaparkowałem w zatoczce przy Bema 21 w niedzielę. Kiedy dziś chciałem z niego skorzystać, przeżyłem szok. Już zgłosiłem sprawę na policję…
Mężczyzna dodaje, że choć mieszka w tym rejonie od kilku lat, z taką sytuacją spotkał się po raz pierwszy.
– W mieście brakuje miejsc parkingowych i widocznie toczy się o nie brutalna walka – uważa. – Jak ktoś miał kłopot, że tu parkuję, mógł zacząć od zostawienia kartki. Wydaje mi się, że są bardziej cywilizowane sposoby niż przecinanie opon. To jest zwykły bandytyzm i próba zastraszenia – dodaje.
Nasz czytelnik ma nadzieję, że policja zatrzyma wreszcie sprawców wszystkich dewastacji.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Niech włodarze pozwolą na jeszcze więcej bloków i zabetonują już zupełnie to miasto. Miasto sypialnia. Rozumiem że się można „uzależnić” od tego budowania. To może być wciągające. Oczywiście nie tłumaczy to tego prymitywa który pociął te opony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię