Zobacz więcej i posłuchaj Mikromusic

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Kulisy pracy paparazzich, czy historia kobiety z birmańskiego plemienia noszącej metalowe obręcze, by zarabiać jako atrakcja turystyczna – to tylko część tematów filmów, które będą wyświetlone w niedziele w Hugonówce


Doskonałe produkcje dokumentalne 14 października będzie można bezpłatnie obejrzeć w ramach Festiwalu Filmowego „Patrz Więcej”. Wydarzenie to próba otwarcia się na świat pokazywany przez najciekawszy i najszybciej rozwijający się gatunek filmu – dokument. W Konstancińskim Domu Kultury w niedzielę od godz. 12 zostanie zaprezentowanych sześć najlepszych, niezwykłe różnorodnych, autorskich, krótkometrażowych filmów ze Szkoły Wajda School & Studio, wybranych specjalnie z okazji 15-lecia uczelni. Wstęp do pokazu poprowadzi dziennikarz, felietonista i krytyk filmowy Artur Cichmiński. Tematem prelekcji będzie wspólny mianownik, łączący tak twórców, jak i same tytuły ze Szkołą Wajdy.

„Ślimaki”

„Koniec świata” Moniki Pawluczuk to autorski film dokumentalny, w którym kilka historii spotyka się w czasie jednej nocy w dużym mieście. Łączy je radiowa audycja na żywo. „Kiedy będę ptakiem” (tej samej autorki) to z kolei poruszająca opowieść o Madżi, z birmańskiego plemienia Kajan, która w podeszłym wieku zakłada na szyję metalowe obręcze, tylko po to, żeby zarobić na utrzymanie jako atrakcja turystyczna w Tajlandii. Film Piotra Bernasia „Paparazzi” opisuje kulisy budzącego emocje i powszechnie krytykowanego zawodu. Pokazuje jedne z najważniejszych w Polsce wydarzeń medialnych 2010 roku z punktu widzenia codziennej pracy paparazzi – od polowania na Romana Polańskiego po wydarzenia związane z katastrofą smoleńską. „Ślimaki” Grzegorza Szczepaniaka dokumentuje powstanie hodowli tych mięczaków, które stają się w nim symbolem odradzania się i życia wiecznego. Natomiast Marcin Filipowicz w filmie „Trampkarze” opowiada o dwóch chłopcach z małej miejscowości, którzy marzą, by zostać piłkarzami. Agnieszka Elbanowska w „Niewiadomej Henryka Fasta” podąża za starszym mężczyzną, który poszukuje szczęśliwej miłości. Wejściówki na seanse są do odbioru w recepcji KDK przy ul. Mostowej 15.

„Trampkarze”

Festiwal zwieńczy koncert Mikromusic Trio, które wystąpi w Hugonówce o godz. 19. Bilety w cenie 50 zł są do kupienia w kasie KDK lub na stronie internetowej www.konstancinskidomkultury.pl. Powstała w 2002 roku trzyosobowa grupa, pierwszy krążek nagrała cztery lata później. Obecnie ma na koncie 6 albumów studyjnych, z których pochodzą m.in. takie utwory jak „Krystyna”, „Bezwładnie”, „Tak mi się nie chce” czy „Takiego chłopaka”. Zespół zdobył kilka prestiżowych nagród. Muzyka Mikromusic wymyka się wszelkim klasyfikacjom. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką.

Festiwalowi patronują Kurier Południowy i Piasecznonews.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię