Zofia Szymanowska kończy 100 lat i… przedstawia receptę na długowieczność

2

KONSTANCIN-JEZIORNA Dziś przed południem w Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk w Konstancinie-Jeziornie odbyła się uroczystość z okazji 100. urodzin Zofii Szymanowskiej, która przez wiele lat była pracownikiem administracyjnym PAN


Po odczytaniu listu gratulacyjnego, przesłanego przez prezesa PAN Jerzego Duszyńskiego oraz złożeniu życzeń przez pracowników domu, głos zabrał burmistrz Konstancina-Jeziorny Kazimierz Jańczuk.
– Jest nam niezwykle miło, że w tym wyjątkowym dla pani dniu możemy tu być razem z panią – zwrócił się do solenizantki. – Swoim życiem i postępowaniem zasłużyła pani sobie widocznie u pana Boga na łaskę długiego życia. Sądzę, że dobry klimat Konstancina też temu sprzyja. Życzę pani dużo zdrowia i kolejnych 100 lat.


Burmistrz Jańczuk, w imieniu konstancińskiego samorządu, odczytał także list gratulacyjny, po czym wręczył Zofii Szymanowskiej bukiet kwiatów i kosz ze słodkościami. Potem było jeszcze tradycyjne „200 lat”, tort i kieliszek bezalkoholowego szampana.

Na pytanie, co zrobić, aby dożyć w świetnej kondycji tak pięknego wieku, pani Zofia odpowiedziała krótko: – Optymistycznie patrzeć na życie i się nim cieszyć.
Od pań opiekunek dowiedzieliśmy się jeszcze, że warto cały czas być aktywnym. A pani Zofia znana jest z tego, że każdego dnia, bez względu na pogodę, dużo spaceruje.


W Polskiej Akademii Nauk Zofia Szymanowska pracowała w latach 1960-1979. Potem przeszła na emeryturę. Od 1 kwietnia 2001 roku jest mieszkanką Domu Seniora PAN.

TW

2 KOMENTARZE

    • Dołączam życzenia 200 lat! Ze smutkiem zauważam,że TW(autor/ka? wiadomości) powinno (to TW) z szacunkiem podchodzić do bliźnich,szczególnie w tak wyjątkowych okolicznościach czyli wieku. Mam na myśli używanie zwrotu „Pani”.Czyli Pani Zofia Szymanowska…Nie wspomnę o szacunku do czytelników :)))))))))))

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię