Żołnierze pomagają szukać martwych dzików

0

GÓRA KALWARIA/ KONSTANCIN-JEZIORNA Od dziś do 12 stycznia na terenie gmin Góra Kalwaria oraz Konstancin-Jeziorna odbędzie się akcja poszukiwania martwych dzików i monitorowania pogłowia zwierząt zarażonych. W akcji udział weźmie blisko 80 osób, w tym wydzielone siły i środki Sił Zbrojnych RP

Wniosek do Wojewody Mazowieckiego o wsparcie w postaci udziału Sił Zbrojnych złożył Starosta Piaseczyński. Wojewoda natomiast wystąpił z odpowiednim wnioskiem do Ministra Obrony Narodowej.
Jeżeli w sytuacji kryzysowej użycie innych sił i środków jest niemożliwe lub może okazać się niewystarczające, Minister Obrony Narodowej, na wniosek wojewody, może przekazać do jego dyspozycji pododdziały lub oddziały Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej wraz ze skierowaniem ich do wykonywania zadań z zakresu zarządzania kryzysowego.
Odpowiedzialnym za kierowanie podczas akcji działaniami w zakresie weterynaryjnym jest lekarz weterynarii Stanisław Tęsiorowski – zastępca Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii.
W akcji udział biorą również Powiatowy Inspektorat Weterynarii, Fundacja Animal Rescue Polska, Wojewódzkie i Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, straż pożarna i koła łowieckie.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię