Żołnierze pomogli kobiecie poszkodowanej w wypadku

3

TARCZYN W sobotnie popołudnie na Al. Krakowskiej żołnierze 61 batalionu lekkiej piechoty w Grójcu, jako pierwsi ruszyli z pomocą kobiecie, która uległa wypadkowi.

Odporność na stres i trzeźwość umysłu wykazało w działaniach czterech żołnierzy z Grójca. Terytorialsi wracając w sobotnie popołudnie ze służby, byli naocznymi świadkami wypadku. Bez wahania, ale jednocześnie zachowując wszystkie środku ostrożności przeprowadzili działania w miejscu zdarzenia.
Do zdarzenia drogowego doszło na drodze krajowej nr 7 na wysokości Tarczyna. Kobieta podróżująca samochodem osobowym zjechała z jezdni i uderzyła w przydrożny mostek. Dwóch Terytorialsów posiadających uprawnienia medyczne udzieliło poszkodowanej pomocy. Żołnierze 61 blp w Grójcu nawiązali kontakt z poszkodowaną, ta była świadoma i odpowiadała na pytania. Nie była w stanie samodzielnie opuścić pojazdu. Żołnierze w sposób bezpieczny, wyłamali drzwi oraz wykonali dostęp do osoby poszkodowanej. Po ewakuacji z wraku poszkodowanej, medyk przystąpił do badania urazowego. Żołnierze do przybycia Zespołu Karetki Pogotowia udzielali kobiecie wsparcia i zabezpieczali miejsce zdarzenia.
Jestem dumny z naszych żołnierzy, którzy w bardzo profesjonalny sposób udzielili poszkodowanej pomocy – mówi major Grzegorz Wilczewski, zastępca dowódcy 61 blp w Grójcu. – Nasi żołnierze przez cały okres służby, przygotowywani są do niesienia pomocy społeczeństwu, nie tylko podczas konfliktów zbrojnych i kryzysów, ale w każdej sytuacji. Cieszę się, że w naszych szeregach mamy osoby wykwalifikowane w różnych sektorach, dzięki temu nasza brygada staje się coraz silniejsza.

inf

CZYTAJ TAKŻE:  Fiat potrącił pieszego. Poszkodowany stracił przytomność

3 KOMENTARZE

  1. Pani Henryko, podczas pisania komentarzy RÓWNIEŻ. Przecież ta kobieta mogła mieć np. lekkie omdlenie, zawroty głowy, coś mogło jej wybiec na drogę… Stawianie takich bezpodstawnych tez jest krzywdzące dla poszkodowanej i sieje tylko nienawiść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię