Żołnierze w centrum miasta. Dowiedzieliśmy się co tu robią

0

PIASECZNO Obecność żołnierzy 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej ma związek z czasowym uruchomieniem na terenie parkingu przylegającego do przychodni przy ul. Fabrycznej mobilnego punktu badań wymazów na obecność koronawirusa


Punkt ten ma być czynny tylko dzisiaj od godz. 14 do 18. Żołnierze pobierają wymazy wyłącznie od obcokrajowców, którzy wcześniej zostali zgłoszeni przez swojego pracodawcę do KRUS-u. Są to osoby, które przyjechały do Polski po 18 maja do prac sezonowych. Pobieranie wymazów teoretycznie ma odbywać się bez opuszczania samochodu. Auto melduje się w czterech punktach: miejscu wyczekiwania, strefie ewidencji, strefie poboru wymazów oraz strefie wyczekiwania z wywiadem medycznym. Pokonanie całej trasy zajmie około 10 minut. Pobrane od obcokrajowców próbki zostaną przekazane do laboratorium, gdzie będą poddane badaniom diagnostycznym. Przebadane osoby otrzymają informację o wyniku badania przez telefon w ciągu dwóch najbliższych dni.
– Takie wymazy pobieramy w różnych miejscach regionu – mówi mjr Grzegorz Wilczewski, zastępca dowódcy 61. batalionu lekkiej piechoty. – To dopiero początek napływu obcokrajowców do prac sezonowych, więc należy się liczyć z tym że będziemy pojawiali się w okolicy częściej.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię