Zostań Gigantem Programowania, bezpłatny kurs w Piasecznie! Zapisy ruszają jutro

0

PIASECZNO „Większość rodziców zdaje sobie sprawę, że programista to zawód przyszłości. Mimo to, tylko 15% dzieci chodzi na zajęcia dodatkowe z programowania” – wynika z badania zrealizowanego na zlecenie Ministerstwa Cyfryzacji*.

Giganci Programowania wychodzą temu wyzwaniu naprzeciw, organizując siódmą już edycję darmowych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży Koduj z Gigantami. Ich misją jest propagowanie idei nauki programowania, wspierania logicznego i analitycznego myślenia oraz rozwijania kreatywności.

Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem objęli: Minister Cyfryzacji, Starosta Piaseczyński oraz Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Oczekujemy na objęcie patronatem przez Ministra Edukacji Narodowej, jak w poprzednich edycjach.

Uczestnicy Koduj z Gigantami będą mogli spróbować swoich sił w programowaniu, poznając środowiska takie jak Scratch, AppInventor, czy C#. Zajęcia będą się odbywać się w blokach 1- lub 1,5- godzinnych, w grupach do 12 osób.
Warsztaty przeznaczone są dla uczniów szkoły podstawowej i średniej. Przewidzianych jest ponad 4000 miejsc dla uczestników na terenie całej Polski, a w Piasecznie w zajęciach będzie mogło wziąć udział ponad 100 osób.

Koduj z Gigantami w Piasecznie zaplanowane jest na weekend 12-13. września w szkole Giganci Programowania przy ul. Młynarskiej 2a. Zapisy uczestników rozpoczną się 1. września o 10:00 na www.giganciprogramowania.edu.pl/koduj_z_gigantami

* cyt. za: https://www.focus.pl/artykul/rodzicu-postaw-na-programowanie

O szkole Giganci Programowania:
Giganci Programowania to sieć innowacyjnych placówek, w których rozwijana jest umiejętność nieszablonowego rozwiązywania problemów poprzez naukę programowania. Doświadczeni programiści uczą dzieci i młodzież w wieku 7-19 lat. Celem szkoły jest wychowanie znającego się na informatyce młodego człowieka, który w swobodny sposób będzie mógł funkcjonować w dzisiejszym, cyfrowym świecie.

Kontakt: Iza Poradowska, tel. 664 165 143 iporadowska@giganciprogramowania.edu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię