Zostań Gigantem Programowania! Bezpłatny kurs w Piasecznie

2

PIASECZNO W poniedziałek 2 września ruszają zapisy na bezpłatne zajęcia z kodowania, które objął patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno.

„Większość rodziców zdaje sobie sprawę, że programista to zawód przyszłości. Mimo to, tylko 15% dzieci chodzi na zajęcia dodatkowe z programowania” – wynika z badania zrealizowanego na zlecenie Ministerstwa Cyfryzacji (za: https://www.focus.pl/artykul/rodzicu-postaw-na-programowanie)

Giganci Programowania wychodzą temu wyzwaniu naprzeciw, organizując piątą już edycję darmowych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży Koduj z Gigantami. Ich misją jest propagowanie idei nauki programowania, wspierania logicznego i analitycznego myślenia oraz rozwijania kreatywności.

Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Cyfryzacji oraz Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno.

Uczestnicy Koduj z Gigantami będą mogli spróbować swoich sił w programowaniu, poznając środowiska takie jak Scratch, Kodu Game Lab czy C#. Zajęcia będą się odbywać się w blokach 1- lub 1,5- godzinnych, w grupach do 10 osób.

Warsztaty przeznaczone są dla uczniów szkoły podstawowej i średniej. Przewidzianych jest ponad 3500 miejsc dla uczestników na terenie całej Polski, a w Piasecznie w zajęciach będzie mogło wziąć udział ponad 100 osób.

Koduj z Gigantami w Piasecznie zaplanowane jest na weekend 14-15. września w szkole Giganci Programowania przy ul. Młynarskiej 2a. Zapisy uczestników rozpoczną się 2. września na www.giganciprogramowania.edu.pl.

2 KOMENTARZE

  1. Szkoda, że kilka lat za późno. Szkoda, że nie ma organizowanego podobnego kursu dla studentów uczelni wyższych np. fullstack, front i back end, Angular etc…

    Dla bombelków wszystko, a nieco starsze roczniki (młodzież ucząca się) zapomniana…

  2. @Piotr, dokładnie. Chciałem w czasach licealnych zapisać się do klubu siatkarskiego, ale nabór prowadzono tylko dla roczników, które miały wtedy 8-14 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię