Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

0

PIASECZNO Do grudnia jeszcze chwila, ale przygotowania już czas zacząć. Piaseczyńska grupa Szlachetnej Paczki poszukuje chętnych, którzy chcą pomóc innym

Rozpoczynają się przygotowania do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. Spotkanie inaugurujące odbyło się w OSP Piaseczno. Czas rozpocząć poszukiwania wolontariuszy.
Łącznie potrzebujemy 19 wolontariuszy – mówi liderka Szlachetnej Paczki w Piasecznie. – Na chwilę obecną mamy dziewięcioro, z czego trzy z nas to już stali członkowie. Pomocą chcą objąć w tym roku ok. 40 rodzin. Wolontariusze będą wyszukiwać potrzebującego osoby czy rodziny, ale oni sami również mogą się zgłosić do programu.
Jedna rodzina w akcji może wziąć udział maksymalnie trzy razy. Staramy się co roku docierać do nowych potrzebujących – wyjaśnia liderka. Na spotkaniu inauguracyjnym w OSP Piaseczno było rodzinnie, kameralne grono wolontariuszy wspierała wiceburmistrz Piaseczna Hanna Kułakowska-Michalak.
– Urząd z pewnością wesprze was jako darczyńca – zapewniła.
Humory dopisywały. Trudno się dziwić. Moc pomagania buduje nie tylko obdarowanych, ale również niosących pomoc.
– Tych na szczęście nie brakuje. Liczę, że w tym roku będzie podobnie – dodaje z uśmiechem liderka.
Wolontariuszem może zostać każdy. Dzieci w wieku od 15 do 18 lat powinny mieć zgodę rodziców. Wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybrać Piaseczno i zarejestrować się.

NAB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię