Zostawcie pociąg o godzinie 8.11!!!

0

PIASECZNO/LESZNOWOLA W związku z przebudową lini kolejowej z rozkładu Kolei Mazowieckich ma zniknąć jedyne połączenie Piaseczna z Warszawą w godzinach 8-9. Pasażerowie zbierają podpisy pod petycją w sprawie pozostawienie pociągu, który o godz. 8.11 zwykle odjeżdża z Piaseczna


– W następstwie tej zmiany w godzinnych rannych szczytu komunikacyjnego przerwa między odjazdami pociągów na trasie (Piaseczno-Warszawa Wschodnia), to blisko 1,5 godziny – zwracają uwagę pasażerowie w petycji. – Połączenia kolejowe jakie proponuje po zmianie rozkładu Przewoźnik, to pociągi odjeżdżające ze stacji w Piasecznie o godzinie 07:40 i dopiero 09:07.

Jest to dla nas mieszkańców tej części podwarszawskiej aglomeracji, wiadomość nie do przyjęcia i decyzja zupełnie niezrozumiała.
Autorzy petycji podkreślają, że z likwidowanego pociągu korzysta bardzo duża liczba pasażerów, co świadczy o zapotrzebowaniu na przejazdy w tych godzinach i powinno mieć szczególne znaczenie przy opracowywaniu rozkładu jazdy pociągów.
Likwidacja połączenia o 8.11 nie tylko bardzo utrudni dojazd do Warszawy, ale zdecydowanie pogorszy warunki podróżowania (tłok w wagonach, przy jednoczesnej wysokiej cenie biletów). Wielu pasażerów zmusi do korzystania z autobusów i prywatnych samochodów, co pogorszy i tak już fatalną sytuację na ulicy Puławskiej w stronę Warszawy – czytamy w petycji.
– Ten pociąg jest bardzo potrzebny – mówi radna Lesznowoli Justyna Gawęda. – Z prośbą o pozostawienie go w rozkładzie jazdy zwróciłam się zarówno do Kolei Mazowieckich jak i do Urządu Marszałkowskiego. Do końca tygodnia mam otrzymać informację czy dostępność torów pozwoli na utrzymanie kursów tego pociągu.
Likwidacja pociągu odjeżdżającego z Piaseczna o godz. 8.11 to nie jedyna niedogodność jaka czeka pasażerów w związku z trwającym remontem linii kolejowej. W dniach 19-26 kwietnia od godz. 23:30 do 4:20 dnia następnego na odcinku Piaseczno – Czachówek Południowy zostanie wstrzymany ruch pociągów. Za odwołane pociągi będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa.

CZYTAJ TAKŻE:  Niepunktualne „elki”. Co jest przyczyną?

AB

Tu dostępna jest petycja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię