Żuławski w Kinie Uciecha

0

GÓRA KALWARIA Dyskusyjny Klub Filmowy “Uciecha” zaprasza na pokaz filmu “Mowa ptaków”. Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem Xawerym Żuławskim. Rozmowę poprowadzi dziennikarka filmowa Ola Salwa.

“Mowa ptaków” to ekranizacja ostatniego scenariusza zmarłego w 2016 roku Andrzeja Żuławskiego. W filmie zobaczymy prawdziwą plejadę gwiazd, między innymi Sebastiana Fabijańskiego, Andrzeja Chyrę, Borysa Szyca, Martę Żmudę-Trzebiatowską i wcielającego się w filmowe alter ego Andrzeja Żuławskiego Daniela Olbrychskiego.

“Mowa ptaków” to niezwykła opowieść o wykluczeniu i alienacji we współczesnej Polsce i szukaniu swojego miejsca w świecie, w którym każdą odmienność próbuje się zepchnąć na margines. “Mowa ptaków” jest niepokorna, anarchistyczna i szalona. Nie pozwoli o sobie zapomnieć przez długie miesiące.

Muzykę do filmu skomponował Andrzej Korzyński, wieloletni współpracownik Żuławskiego i Andrzeja Wajdy. Za zdjęcia odpowiada Andrzej Jaroszewicz, z którym Andrzej Żuławski pracował wcześniej między innymi przy Na srebrnym globie i Szamance. “Mowa ptaków” jest dzięki temu wspaniałym hołdem dla jednego z najbardziej niepokornych twórców w historii polskiego kina i niezwykłym komentarzem na temat wykluczenia i mechanizmów działania współczesnego społeczeństwa

Reżyseria: Xawery Żuławski
Scenariusz: Andrzej Żuławski
Obsada: Sebastian Fabijański, Eryk Kulm, Jaśmina Polak, Katarzyna Chojnacka, Sebastian Pawlak, Andrzej Chyra, Borys Szyc, Daniel Olbrychski, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Wiktor Zborowski.
………………

“Mowa ptaków” – pokaz filmu i spotkanie z Xawerym Żuławskim
16 listopada godz. 18:00, Kino Uciecha w Górze Kalwarii

BILETY do kupienia w kasie Kina Uciecha na godzinę przed seansem. Liczba miejsc ograniczona. Bilety w cenie: 10 zł – normalny, 7 zł – ulgowy, 5 zł – z Gminną Kartą Seniora

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię