Zwierzę wbiegło wprost pod koła [FILM] Uważajmy na zwierzynę leśną!

0

POWIAT Piaseczyńscy policjanci apelują o ostrożność i uwagę na drodze. Szczególnie w okolicach pól i lasów, gdzie można spotkać zwierzęta. One nie znają przepisów ruchu drogowego. Ich nagłe wtargnięcie przed maskę pojazdu może zakończyć się poważnym wypadkiem. Tylko od początku roku na drogach naszego powiatu odnotowano 27 zdarzeń ze zwierzętami leśnymi.

Zdarzenia z udziałem zwierząt leśnych mają miejsce niemal przez cały rok. Łosie, sarny czy dziki często zbliżają się na niebezpieczną odległość do dróg, którymi podróżujemy. Niektóre z nich walcząc o swe leśne terytorium wbiegają wprost pod koła jadącego samochodu. Pamiętajmy, że im przepisy ruchu drogowego nie są znane, a przed naszą maską potrafią pojawić się w ostatniej chwili.

Co możemy zrobić? Z całą pewnością nie należy lekceważyć znaków ostrzegawczych „zwierzęta leśne”, przestrzegać ograniczeń prędkości i zwolnić kiedy warunki drogowe znacząco ograniczają widoczność. Należy mieć na uwadze, iż przy śliskiej nawierzchni lub mgle bardzo niebezpieczne jest wykonywanie gwałtownych manewrów. Pamiętajmy, że przy zderzeniu auta z 20 kilogramową sarną, siła uderzenia sięga do pół tony, a w przypadku kilkuset kilogramowego łosia siła z jaką przyszłoby nam się zderzyć to już 3,5 tony.


Na zamieszczonym filmie na DK79 możemy zauważyć łosia wbiegającego tuż przed maskę pojazdu. Bądźmy ostrożni.

 

Źródło: kpp 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię