Żwirowa z poślizgiem. Remont drogi dopiero jesienią

0

LESZNOWOLA W marcu informowaliśmy, że już niedługo jedna z najgorszych dróg na terenie powiatu piaseczyńskiego doczeka się remontu. Nadal jest on w planach, ale opóźni się o kilka miesięcy


O fatalnym stanie ul. Żwirowej w Wilczej Górze piszemy od lat. Ulica być może zostałaby gruntownie przebudowana już wcześniej, jednak ma ją przecinać planowana trasa krajowa S7. Dlatego starostwo całymi latami zwlekało z modernizacją traktu. Budowa S7 kolejny raz odsunęła się jednak w czasie. Zgodnie z zapowiedziami, nie będzie ona raczej gotowa przed rokiem 2021. Dlatego gmina Lesznowola porozumiała się ze starostwem w kwestii doraźnego remontu Żwirowej.
W marcu lesznowolscy radni zgodzili się wspomóc powiat kwotą 100 tys. zł. Cała inwestycja ma kosztować 400 tys. zł. Droga ma być najpierw frezowana, a następnie zostanie ułożona na niej asfaltowa nakładka. Początkowo mówiło się, że prace ruszą już w czerwcu. Teraz jednak okazuje się, że najwcześniej będzie to we wrześniu.
– Oczekujemy na rozstrzygnięcie przetargu na dostawcę masy asfaltowej – informuje Danuta Gos z wydziału inwestycji, remontów i drogownictwa starostwa powiatowego w Piasecznie. – Najprawdopodobniej stanie się to w połowie sierpnia.
Droga będzie więc remontowana pewnie dopiero na przełomie września i października. Same prace będą trwały krótko – 2 lub 3 dni. Jeszcze nie wiadomo, czy w tym czasie Żwirowa zostanie zamknięta, a ruch będzie odbywał się objazdami, czy też zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię