Życie dziewczynki było zagrożone, liczyła się każda minuta

0

LESZNOWOLA Dyżurny z Komisariatu Policji w Lesznowoli otrzymał zgłoszenie, że zdrowie i życie nastolatki jest zagrożone. Po otrzymaniu takiej informacji natychmiast rozpoczęto poszukiwania.

Kiedy policjanci otrzymują informację o zagrożeniu życia i zdrowia bądź o zamiarze targnięcia się na życie, natychmiast postawieni są w stan gotowości. W takich przypadkach czas ma ogromne znaczenie i liczy się każda minuta. Tak było właśnie w tej sytuacji.

Dyżurny z Komisariatu Policji w Lesznowoli otrzymał niepokojącą informację o tym, że życie nastolatki jest zagrożone. Do działań natychmiast zaangażowano znaczną ilość policjantów. Niestety, w początkowej fazie, ich działania były znacząco utrudnione ze względu na fakt, że dysponowano jedynie rysopisem. Stróże prawa dzięki doskonałej znajomości terenu, wzorowej komunikacji z oficerem dyżurnym i szybkości działania uratowali dziewczynę, którą na czas odnaleźli w okolicy torowiska na terenie gminy Lesznowola. Policjanci pojawili się w odpowiednim momencie i cała akcja zakończyła się szczęśliwie. Nastolatka została przekazana opiekunom.

Tego typu zgłoszenia nie występują zbyt często, ale funkcjonariusze są doskonale przygotowani do udzielenia pomocy drugiej osobie w każdych warunkach.

Policjanci przypominają i apelują – jeżeli spotkasz osobę, której zachowanie jest wyraźnie niepokojące i podejrzewasz, że może ona potrzebować pomocy ze strony służb, zapytaj jak możesz pomóc, bądź zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym ta osoba się znajduje. Pamiętajmy, że w takich sytuacjach czas ma ogromne znaczenie.

Kiedy nie możemy sobie poradzić z problemami, możemy zwrócić się do osoby bądź instytucji, które bezpłatnie i anonimowo pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Telefon zaufania dla dorosłych – 116 123, telefon zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111.

 

Źródło kpp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię