Życiowe osiągnięcie Wiktorii. Nie było jeszcze takiej zawodniczki w gminie

0

GÓRA KALWARIA Debiutująca na mistrzostwach Polski zapaśniczka Wiktoria Udenyi zdobyła brązowy medal! To największe dotychczas osiągnięcie dziewczyny oraz jej klubu UKS Akademia Sportu Baniocha-Coniew


W Bielawie (w dolnośląskim) w poprzedni weekend młodziczka wygrała dwie walki ze znaczną przewagą (10:0, 11:0), uległa jedynie wicemistrzyni Europy oraz zwyciężczyni turnieju, a w walce o 3. miejsce pokonała reprezentantkę gospodarzy turnieju (11:0)!

Wiktoria Udenyi trenuje w UKS Akademia Sportu od 3 lat. Zdobyła wiele medali podczas zawodów międzynarodowych i ogólnopolskich. Jej szkoleniowcy podkreślają, że fizycznie i umiejętnościami dziewczyna o kilka lat wyprzedza rówieśników. Wygrana na mistrzostwach Polski jest jej największym osiągnięciem i co najważniejsze – pierwszym w całej gminie Góra Kalwaria.

Trenerzy zapaśniczego klubu szkolącego zawodników w Baniosze i Coniewie – Emil Szcześniak i Dariusz Kański zgodnie twierdzą, że UKS rośnie w siłę i ma szansę osiągać coraz lepsze wyniki. Podczas zeszłotygodniowych mistrzostw Polski na 55 startujących drużyn, sekcja z Baniochy i Coniewa uplasowała się na 19. miejscu. To dowód na to, że młodzi ludzie z gminy Góra Kalwaria mają potencjał i są w stanie rywalizować na najważniejszych zawodach zapaśniczych.

Klub osiąga sukcesy również dzięki wsparciu sponsorów– firm: Agropol, Herkules, Lares, DSM meble+wnętrza, Golsport.pl oraz Fundacji Refugee.pl.

W Bielawie z Wiktorią wystartowała Julia Kańska. Po 4 walkach zajęła 8. miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię