Żywy wielbłąd w styczniu na ulicach Piaseczna lub Góry Kalwarii? Czemu nie! Pomóż i zagłosuj

8

PIASECZNO/GÓRA KALWARIA Piaseczyński Orszak Trzech Króli był w tym roku zorganizowany z tak dużym rozmachem, że tylko… wielbłąda w nim brakowało. W 2019 roku to się może zmienić! Wczoraj ruszył konkurs dla mieszkańców miejscowości, w których 6 stycznia odbędzie się kolorowy korowód


Orszak Trzech Króli z udziałem setek wiernych, połączony z odgrywaniem scenek, stał się już tradycją w Górze Kalwarii, Baniosze i Piasecznie. Organizatorzy głównego, warszawskiego orszaku (czyli Fundacja Orszak Trzech Króli) po raz szósty ogłosili konkurs, w którym mieszkańcy wszystkich miejscowości, gdzie w ten sposób obchodzone jest „Święto Trzech Króli” mogą wygrać wielbłąda dla swojego orszaku.

Jak to zrobić? Do 30 listopada do godz. 12 należy głosować na stronie Fundacji – orszak.org (pod tym adresem są także podane szczegółowe zasady). Uwaga, jedna osoba może zagłosować tylko raz! Warto więc namówić swoich znajomych, aby zrobili użytek ze swojej skrzynki mejlowej.

Tylko jedna miejscowość wygra udział wielbłąda. Dla dwóch kolejnych nagrodą będą tysiące czekoladek, a także dodatkowe korony dla uczestników korowodu.

8 KOMENTARZE

  1. Dramat, który debil to wymyślił?! Wstyd !! Jak można narażać zwierzę na takie warunki?! Koniec używania zwierzat jak zabawek!!! Macie unieważnić konkurs bo inaczej zbojkotujemy cała imprezę!

  2. Przykro się robi kiedy zwierzęta są traktowane tak przedmiotowo. To chyba nie jest dla nich klimat ?!! Proszę.. zastanówcie się co jest ważniejsze. Rozrywka czy dobro zwierząt?

  3. Jestem przeciwna takiemu uprzedmiotowieniu zwierząt! Skąd ten absurdalny pomysł?! Dla wielbłąda to nic przyjemnego, a wręcz jedynie stres! Co z Wami…

  4. Komentarz „Zdenerwowanej” w pełni wyczerpuje moje odczucia. Jeżeli komuś brakuje wielbłądów, to proponuję przenieść się do Afryki. Ktokolwiek wpadł na ten genialny pomysł powinien udać się do psychologa, który pomoże mu podnieść swoje poczucie własnej wartości humanitarnymi sposobami. Ludzie, którzy szanują zwierzęta, z pewnością nie wezmą udziału w głosowaniu, a tym bardziej w tym linczu na bezbronnej istocie.

  5. To podłe może organizatorzy na golasa przebiegną we wspomnianym marszu-efekt ten sam.
    W nagrodę pomęczą zwierzę a co na to ich bóg…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię