LESZNOWOLA W budynku przy ul. Sportowej w Lesznowoli, w którym od 2 września mają uczyć się klasy pierwsze i drugie szkoły podstawowej, trwają ostatnie prace wykończeniowe. Meblowanie gmachu ma zacząć się za około dwa tygodnie
W styczniu tego roku radni zdecydowali, że gmina wynajmie budynek przy ulicy Sportowej, sąsiadujący z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym im. Noblistów Polskich w Lesznowoli. Inwestycja realizowana jest przez prywatnego przedsiębiorcę, który porozumiał się z gminą w kwestii wynajęcia gmachu. Do budynku, w którym znajdzie się 10 sal lekcyjnych, stołówka, pokój nauczycielski, pokój dyrektora i prawdopodobnie biblioteka pierwotnie miały zostać przeniesione klasy I-III, co miało ograniczyć system zmianowy wynikający z przepełnienia szkoły. Z naszych informacji wynika jednak, że będą uczyły się tam tylko klasy pierwsze i drugie.
– Do 20 sierpnia inwestor powinien uzyskać wszystkie niezbędne zezwolenia na użytkowanie budynku – informuje Marta Siebiata-Bąk z zespołu szkolno-przedszkolnego w Lesznowoli. – Potem w gmachu będzie montowane wyposażenie, aby mógł on przyjąć dzieci już 2 września.
W myśl uchwały podjętej przez lesznowolskich radnych, za dzierżawę budynku od września gmina będzie płacić 55 tys. zł netto miesięcznie. Umowa została zawarta do końca 2023 roku. Prawdopodobnie potem nieruchomość zostanie przez samorząd wykupiona.
Tomasz Wojciuk
Kto jest inwestorem i za ile wykupi budynek?
Nieee, to chyba jakiś żart! 55.000 zł miesięcznie netto? Ręce po prostu opadają co się w tej gminie dzieje. Kim jest ten szczęśliwiec z którym gmina podpisała kontarkt życia? Rozumiem, że informacja jest jawna. I jeszcze po 2023 roku budynek przez gminę zostanie wykupiony. Co tu się dzieje?
Brawo dla ludzi którzy chcą inwestować prywatne pieniądze dla poprawy życia lokalnej społeczności. Rząd pozostawił edukację samorządom „radżta sobie”
Ciekaw jestem jakie by były komentarze gdyby od września nasze pociechy chodziły do przepełnionej szkoły na trzy zmiany?? Kto zaplaciłby za kilkanascie godzin pracy autobusów szkolnych pracujących na trzy zmiany, dodatkowi pracownicy zaplecza szkolnego itp…
Krytykować jest najprościej ale gdy trzeba dzialań to ” jak się weźmiemy to zrobicie”
Brawo prywatnej inicjatywie i oby więcej takich kreatywnych inwestycji które przyczyniają się do rozwoju naszej Gminy.
Słoik chyba nie zrozumiał pytań zadanych przez poprzedników. Nikt tam nie kwestionuje zasadności budowy nowej szkoły, pytanie dotyczy kosztów. Budynek wraz z gruntem może być warty 5 mln max, rocznie gmina będzie płacić 660 tys netto, a po 4 latach wykupi go (ciekawe za jaką kwotę?). Pod innymi artykułami padały stwierdzenia, że nasza gmina jest świetnie zarządzana i bardzo bogata. Zapytam więc:
1. Czy pozwala sobie na tak absurdalne wydatki bo jest taka „bogata”
2. Czy może nie jest wcale taka bogata i z powodu 80-cio milionowego zadłużenia musi wywalać nasze pieniądze w błoto, płacąc prywatnym inwestorom zawyżone stawki, bo nie stać jej na budowę za własne pieniądze.
Ej Słoik, chyba się z choinki urwałeś 🙂 Prywatna inicjatywa za pieniądze podatników. No bardzo kreatywna inwestycja, taka kreatywność naszej gminy, doprowadziła do zadłużenia, o którym wspomniał gość powyżej, naszej pani ExWójt postawiono zarzuty, a bystrzaki pokroju M. Kani w oczekiwaniu na awans sami się wyautowali z obecnie piastowanych funkcji. A niedawno jeszcze p. Kania zadzierał nosa jak to uwalą inwestycję Trimeko na mleczarskiej. I co? Inwestycja ponownie ruszyła, bo w przeciwnym razie Trimeko puściłoby naszą najlepszą gminę w Polsce z torbami.
65 000 netto miesięcznie… kto pisał ten artykuł niw nie zna realiów. Ważne jest to kto inwestorem…. a tu jest dziwna cisza