Działka po Tesco będzie sprzedana na początku grudnia. Czy pod nowy sklep, to dopiero się okaże

2

PIASECZNO Po niedzielnej informacji, w którą opublikowaliśmy na podstawie doniesień Tesco Polska, czytelnicy zwrócili nam uwagę, że sieć nie może sprzedać terenu i budynku przy ul. Kusocińskiego, bo należą one do piaseczyńskiej Społem


Obiekt przy wjeździe do Piaseczna, rzeczywiście należy do Powszechnej Spółdzielni Spożywców. Jednak Tesco 16 lat temu zawarło z nią długoletnią umowę dzierżawy, która jeszcze będzie obowiązywać przez kolejne 14 lat. Stąd sieć handlowa nadal może dysponować nieruchomością przy ul. Kusocińskiego. Jak się okazuje, kwestą otwartą pozostaje obecnie to, kto w przyszłości będzie czerpał pożytki z tego gruntu.

Likwidacja marketu zbiegła się bowiem z planami PSS Społem co do zbycia liczącej 3600 m kw. działki. Z informacji, którą uzyskaliśmy w spółdzielni z Kościelnej wynika, że podpisała ona już umowę warunkową sprzedaży z firmą zajmującą się m.in. działalnością deweloperską. Jednak prawo pierwokupu ten nieruchomości ma inna spółka, dawniejszy kontrahent Społem. Jeśli do 3 grudnia nie zgłosi ona u notariusza chęci skorzystania z pierwszeństwa zakupu, działkę nabędzie prawdopodobnie wspomniany deweloper.

2 KOMENTARZE

  1. Wywalić ten bajzel!!! starczy PRLskiej blachy przy kusocińskiego! już aż się na to nie chce patrzyć!
    Jednak, gdy postawią nowy blok i dodatkowo przybędzie 100 samochodów na tym parkingu to już można będzie sobie pomarzyć o miejscu do zaparkowania swojego auta.

    Ehhhh tak źle i tak niedobrze.
    Zobaczymy co rozkminią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię