Frekwencja w powiecie piaseczyńskim 72,79 proc. Najwyższa w Lesznowoli, najniższa w Górze Kalwarii [AKTUALIZACJA]

9

POWIAT PKW podała frekwencję w wyborach do Sejmu i Senatu RP. Do godz. 17.00 w powiecie piaseczyńskim wyniosła ona 53,80 proc. – ostatecznie 72,79 proc.

Do godziny 17.00 najwięcej osób głosowało w gminie Lesznowola (57,56 proc.). W gminie Piaseczno wzięło udział 55,21 proc. osób uprawnionych do głosowania. W Konstancinie-Jeziornie frekwencja wyniosła 54,38 proc. Niższa, ale wciąż powyżej 50 proc. była w Prażmowie (51,25 proc.) i Tarczynie (50,71 proc.). Najniższą frekwencję odnotowana w gminie Góra Kalwaria – wyniosła ona 47,94 proc.


Ostateczna frekwencja po zakończonym głosowaniu:

9 KOMENTARZE

  1. Finalnie frekwencja w Górze to ponad 65%. Wyniki poszczególnych parti są bardzo zbliżone do krajowych.
    Za to Piaseczno ma wyniki, które są anomalią w skali kraju. Czy to znaczy, że Piaseczno – słoikowo to stan umysłu? Piaseczno zaliczyło największy w skali powiatu przyrost ludności – ponad dziesięciokrotnie wzrosła liczba ludności w ciągu 70 lat. To powoduję, 90% w Piasecznie to napływowa ludność pragnąca bliskości stolicy, ale której na tą stolicę nie stać więc mieszka tuż obok niej. Wyniki pokazały co to za napływowi przybyli: wysoki wynik komunistów od Zandberga oraz tęczowego POKO jasno pokazuje co lubią.

  2. A w Warszawie głosują sami rodiwici Warszawiacy? Otóż do Piaseczna sporo też ludzi z Warszawy przenioslo się… Ogolnie to w Polsce mieszkaja Polacy i nie tylko. Ludzie migruja z różnych powodów, nie tylko ekonomicznych. Szanujmy się…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię