Niewiarygodne stało się faktem: gmina wyasfaltuje Biedronki!

5

LESZNOWOLA Po raz pierwszy o fatalnym stanie ulicy Biedronki w Lesznowoli pisaliśmy… równe 12 lat temu. Na jutrzejszej sesji radni mają wprowadzić do budżetu 500 tys. zł na wykonanie na Biedronki asfaltowej nakładki


Mieszkańcy Biedronki od kilkunastu lat zabiegają o doprowadzenie drogi do stanu używalności. Do tej pory gmina ograniczała się jednak tylko do bieżącego utrzymania dziurawej ulicy.
Te zabiegi przynosiły jednak mizerny efekt, po kilku dniach znów jeździliśmy po dołach – mówi pan Andrzej, jeden z mieszkańców. Podczas czwartkowej sesji radni mają wprowadzić do budżetu środki na modernizację drogi. Będzie ona polegała na wykonaniu na całej jej długości (750 m) asfaltowej nakładki o szerokości 6 m i grubości 6 cm.
Z naszych informacji wynika, że wkrótce podobna technologia będzie stosowana także na innych będących w złym stanie gminnych duktach. W kolejce do utwardzenia czekają już Fabryczna w Łoziskach, odcinek Przyleśnej (od Wojska Polskiego) w Wilczej Górze, Gogolińska w Mysiadle oraz Bandurskiego w Wólce Kosowskiej.

CZYTAJ TAKŻE:  Biedronki rozjeżdżana przez ciężarówki. Mieszkańcy szykują się na spotkanie z wójtem

TW

5 KOMENTARZE

 1. 6 cm grubości asfaltu to w sam raz na ścieżkę rowerową (jak ma krawężniki). Bez krawężników to szkoda roboty. Przejedzie kilka razy śmieciarka i asfalt będzie popękany. Potem w pierwszą zimę w szczeliny dostanie się woda i mróz rozsadzi. Dokładnie tak było przez całe lata na Szkolnej. Co chwila łatali, łata na łacie. Tu nie chodzi o to, by zrobić coś dobrze, tylko żeby zrobić tak, by ciągle zlecenia na naprawy były.
  A jak się ma cena tej nakładki 6 cm do położenia kostki na tych750 metrach? Nie było by taniej, trwalej i estetyczniej?

 2. „Na jutrzejszej sesji radni mają wprowadzić do budżetu 500 tys. zł (…)”
  =====================
  Chyba pierwszy raz w historii Polski radni nie wyprowadzają z budżetu złotówek, lecz je tam wprowadzają.
  Szok i niedowierzanie!

  „Mieszkańcy Biedronki”
  ===============
  Z pewną taką nieśmiałością pozwolę sobie zapytać: czy chodzi o karaluchy?
  Przecież ani klienci, ani pracownicy chyba w niej nie mieszkają?

  • Trochę masz rację, że artykuł pisany na kolanie i odstaje od zasad poprawnej polszczyzny.
   Trochę się też czepiasz, bo większość odbiorców rozumie, że chodzi nie o sklep, lecz o ulicę Biedronki w Lesznowoli (wjazd w pobliżu stacji Shell).

   • Ja miałbym się czepiać?
    W życiu! 🙂
    Mogę sobie ewentualnie „jaja robić”. Takie malutkie jajeczka.

    Zbyt poważnie to traktujesz.
    Wiadomo, że większość rozumie. Może nawet wszyscy (poza mną, oczywiście)? 😉

    Bliżej nieznany mi Redaktor Wojciuk ma widocznie poczucie humoru oraz zdolność do znoszenia drobnych uszczypliwości, bo mi na ogół podobne komentarze puszcza. A trzeba powiedzieć, że nie wszyscy redaktorzy „KP” te cechy posiadają. Niektórzy to wrażliwi jak księżniczka na ziarnku maku! I akurat im wielkiej kariery dziennikarskiej nie wróżę 🙁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię