Przedsiębiorcy i mieszkańcy cierpią przez zamkniętą drogę

3

PIASECZNO Wczoraj Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich zdecydował o częściowym zamknięciu skrzyżowania przy cmentarzu komunalnym. Spowodowało to liczne utrudnienia, a właściciele okolicznych punktów usługowych z dnia na dzień stracili klientów


Zamknięty został północny wylot ulicy Julianowskiej z ul. Okulickiego w kierunku Józefosławia. Częściowej likwidacji uległa pętla komunikacji publicznej przy cmentarzu. Autobusy 739 i L39 jeżdżą teraz ul. Geodetów, Wilanowską i Kameralną, z krótkim postojem na pętli przy szkole w Józefosławiu.
– Przez to muszę pół godziny wcześniej wychodzić z domu, dlaczego nikt wcześniej nie uprzedził nas o tym remoncie – załamuje ręce pani Krystyna.
Jednak inni są w jeszcze gorszej sytuacji.
– Ludzie przestali do nas przychodzić – skarży się Piotr Cybulski, właściciel baru Jadalnia, znajdującego się przy zamkniętej drodze. – Z dnia na dzień postawiono nas w bardzo niezręcznej sytuacji. Jesteśmy odcięci od świata, drastycznie spadły nam obroty…

Piotr Cybulski tłumaczy, że klienci przestali zamawiać obiady na wynos, bo nie chcą czekać półtorej godziny na dostawę. A tyle to niestety zajmuje, bo kierowca musi jechać na około – zamknięta jest także w związku z remontem ulica Geodetów, więc najbliższą przejezdną drogą jest ul. XXI wieku. W podobnej sytuacji są zresztą również właściciele innych biznesów, w tym myjni i warsztatu samochodowego. Z naszych informacji wynika, że prace w rejonie skrzyżowania przy cmentarzu mają potrwać ponad miesiąc, a Julianowska powinna zostać przywrócona do ruchu na przełomie maja i czerwca.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Po raz kolejny inwestycja w Piasecznie blokujaca całe miasto.
    Rozumiem, że kiedyś się sytuacja unormuje po tych remontach ale czy nie można tego zaplanować i robić etapami a nie wszystkie skrzyżowania jednocześnie.
    Kto jeździ z jozefoslawia do Piaseczna w godzinach popołudniowych ten wie co mam namysli, mega korki.
    Na jesieni wybory, pora rozliczyć obecne władze.

  2. My mieszkańcy Chyliczki też cierpimy bo przez ul Polną zrobili wszyscy skrót dzieci chodzą samochód za samochodem ciężarówki a droga poniżej krytyki ! Kurz , pył kamienie lecące spod kół i wyjazd na ul Moniuszki – dodajmy ostry nie patrzą czy ktoś idzie skandal !

  3. to samo dalej przez Urbanistów. Ani na polnej ani na urbanistów nie ma chociażby atrapy chodnika (nie mówiąc już o chodniku), ale co tam kogo to obchodzi…..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię