Sadzonka w zamian za stare książki

0
Do biblioteki w Górze Kalwarii warto przynieść makulaturę

GÓRA KALWARIA W pierwszy dzień wiosny Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii ogłosiła zbiórkę makulatury w ramach akcji „Drzewko za makulaturę”

Wszyscy chętni do tego by wziąć udział w akcji mogą przynieść do biblioteki (w czasie godzin otwarcia placówki w Górze Kalwarii) paczkę o wadze min. 10 kg ze starymi książkami lub gazetami. W zamian otrzymają voucher, który wymienią na sadzonkę podczas pikniku ekologicznego, który odbędzie się w maju.

– Warto wspomnieć, że jest to już trzecia edycja tej ekologicznej akcji prowadzonej przez kalwaryjską bibliotekę – mówi Katarzyna Sioćko z Gminnej Biblioteki Publicznej w Górze Kalwarii. – Po przerwie wymuszonej pandemią wracamy do zbiórki makulatury. Poprzednie edycje cieszyły się dużą popularnością, a vouchery bardzo szybko się rozchodziły. Obecnie mamy przygotowanych 150 voucherów, dlatego zachęcamy do przejrzenia swoich regałów i półek oraz tego by zalegające niepotrzebnie stare książki i gazety przynieść do biblioteki.
Odbiór sadzonek nastąpi w maju podczas I Kalwaryjskiego Dnia Sąsiada – rodzinnego pikniku ekologicznego, który zostanie organizowany w Ogrodzie Miejskim w Górze Kalwarii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię