Azjaci mają już dość nalotów fiskusa na Wólkę. Coraz więcej z nich chce płacić podatki

0

LESZNOWOLA W rozwiązanie kłopotów kupców z centrum handlowego Wólki Kosowskiej związanych w licznymi kontrolami Krajowej Administracji Skarbowej, zaangażowała się chińska ambasada. Doszło do porozumienia


W środę ambasada Chińskiej Republiki Ludowej (inicjator spotkania), Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) oraz Stowarzyszenie Wólka Center (reprezentującego przedsiębiorców z Wólki Kosowskiej) zorganizowały w Warszawie wspólną konferencję prasową, na której padła deklaracja o „chęci dalszej współpracy”.

W trakcie spotkania nie brakowało sygnałów dotyczących pozytywnych efektów współpracy dyplomatów, resortu finansów i przedsiębiorców z Wólki. Obecni na sali działający w Polsce biznesmeni z Azji mogli usłyszeć deklaracje m.in. dotyczące wsparcia ze strony polskich urzędników w kwestii odpraw celnych. Jak podkreślił Piotr Walczak, zastępca szefa KAS, ministerstwo ma świadomość różnic między chińskim i polskim systemem podatkowym, które resort chce wyjaśniać m.in. na organizowanych szkoleniach i warsztatach.

Cieszymy się, że Ministerstwo Finansów dostrzega chęć współpracy ze strony chińskich przedsiębiorców działających na terenie centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Podjęte przez nas w ostatnich miesiącach intensywne działania w zakresie edukacji przedsiębiorców, dotyczące m.in. prowadzenie działalności gospodarczej, zostały docenione. Mamy nadzieję na owocną współpracę z resortem i Komisją Administracji Skarbowej również w najbliższej przyszłości – powiedział Felix Wang, przedstawiciel Stowarzyszenia Wólka Center.

O tym, że sytuacja w Wólce Kosowskiej zmierza w dobrym kierunku, najlepiej świadczą dane zaprezentowane podczas konferencji przez Urząd Skarbowy (US) w Piasecznie. Jak z nich wynika, w ciągu ostatniego roku liczba wniosków o rejestrację kas fiskalnych na terenie Wólki wzrosła o ponad 700 proc., a o blisko czterokrotnie wzrosła liczba wniosków o aktualizację niezbędnych firmowych danych. Jednocześnie podkreślono, że aż 87 proc. przedsiębiorstw działających w Wólce Kosowskiej nie ma obecnie zaległości względem skarbówki. Warto zwrócić uwagę na niezwykle dynamiczny rozwój przedsiębiorczości na tym terenie – zgodnie z danymi US w Piasecznie, liczba firma zarejestrowanych Wólce przekroczyła 2200, co oznacza wzrost o 48 proc. rok do roku.

Coraz więcej przedsiębiorców – zarówno z Europy, jak i z Azji – przekonuje się, że Wólka Kosowska to dobre miejsce do prowadzenia biznesu. Wierzymy, że szkolenia i warsztaty organizowane wraz z miejscowymi urzędnikami mogą tylko pozytywnie wpłynąć na rozwój przedsiębiorczości na tym terenie – oświadczył Felix Wang ze Stowarzyszenia Wólka Center.

W dotychczasowych szkoleniach organizowanych przez Urząd Skarbowy w Piasecznie przy udziale Stowarzyszenia Wólka Center wzięło udział ponad pół tysiąca osób. Jak zapewniają przedstawiciele Urzędu, kolejne warsztaty i spotkania są planowane również na przyszły rok.

Handlowcy z Wólki Kosowskiej zaczęli też dbać o nadwyrężony wizerunek centrum handlowego, czego przykładem jest chociażby środowa konferencja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię