Charakterystyczny budynek odzyska dawny blask

0

GÓRA KALWARIA Rozpoczął się remont dawnego Domu Ludowego przy ul. Sajny, w którym obecnie mieści się siedziba OSP Góra Kalwaria. W budynku zostanie naprawiony dach oraz wyremontowana elewacja


Przymiarki do remontu budynku, który został oddany do użytku w 1938 roku, trwały od lat. W miejscu tym od dawna jest siedziba OSP (wcześniejsza strażnica znajdująca się w miejscu dzisiejszego skweru Adama i Ewy spłonęła jeszcze przed wojną). Jeszcze niedawno budynek był dzielony przez OSP i gminę, jednak to strażacy są jego jedynym właścicielem. Kiedy zmienił się zarząd OSP zaczęto myśleć, skąd wziąć środki na remont strażnicy. Strażakom udało się uzbierać 50 tys. zł. 40 tys. zł dołożył powiat piaseczyński i 10 tys. zł gmina. Jednak to wszystko wciąż było kwotą niewystarczającą. W końcu kolejne 60 tys. zł udało się pozyskać od prywatnego sponsora – firmy Real Management, która ma magazyny w Łubnej i chciała zrobić coś dla lokalnej społeczności.
W budynku w najgorszym stanie jest dach. Jego remont zaczął się kilkanaście dni temu. Dach zabezpieczany jest specjalną farbą. Trwa też modernizacja kominów. A w kolejce czeka już elewacja.
Na pewno zostaną skute tynki od strony ul. Sajny, które są w gorszym stanie niż te od podwórka – mówi Piotr Chmielewski, rzecznik ratusza. – Oczywiście wszystkie prace zostały uzgodnione wcześniej z konserwatorem zabytków.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię