Co dalej z obwodnicą Lesznowoli?

11

LESZNOWOLA Dziś w Lesznowoli miało dojść do spotkania podczas którego Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich obiecywał przedstawić szczegółowy projekt budowlany nowego przebiegu drogi 721. Droga ma połączyć Piaseczno z Sękocinem Nowym (droga S8) i przechodzić przez węzeł „Lesznowola” na budowanej trasie S7


O konieczności wybudowania tej drogi mówi się od 2008 roku. Wtedy to gmina Lesznowola podpisała z zarządem województwa mazowieckiego pierwsze porozumienie w sprawie realizacji zadania. Potem nastąpiło jednak mnóstwo trudności. Przełom nastąpił w ubiegłym roku, kiedy to Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska podtrzymał decyzję środowiskową wydaną przez RDOŚ dla tej inwestycji w 2018 roku (została ona zaskarżona). W marcu tego roku dyrektor MZDW oraz projektanci szczegółowo omówili przebieg projektowanej drogi 721 po wprowadzeniu zmian, do których obligowała ich decyzja środowiskowa. Podkreślili, że głównym celem jest jak najszybsze skończenie projektu i uzyskanie ZRID-u. We wtorek MZDW miało przedstawić gestorom sieci szczegółowy projekt budowlany.
– To bardzo skomplikowana inwestycja – podkreśla Tomasz Dąbrowski, zastępca dyrektora MZDW. – W śladzie tej drogi są gazociągi, wiadukt nad koleją, sieci energetyczne. Aby poprowadzić trasę potrzeba szczegółowych uzgodnień, opinii oraz warunków technicznych na przebudowę sieci, z którymi kolidujemy.
Do 2023 roku MZDW będzie chciało uzyskać upragniony ZRID. Następnie zostaną podjęte starania zmierzające do zdobycia środków na realizację zadania.
– Możemy potrzebować nawet 300-400 mln zł rozłożonych na 3 lata – poinformował Tomasz Dąbrowski. – Mam nadzieję, że w 2023 roku uda się rozpocząć tę inwestycję.

TW

11 KOMENTARZE

  1. Aż ciężko uwierzyć, że dopuszcza się takie natężenie tirów przez teren zabudowany z wąską drogą – ulica Słoneczna ( Magdalenka, Lesznowola) a drogę buduje się od 2008 roku. Żaden tir nie jedzie tutaj z prędkością 50km/h i nie ma żadnego pomiaru prędkości. Codziennie stojąc na przejściu z wózkiem zastanawiam się czy uda mi się bezpiecznie przejść na druga stronę

    • Tiry po Słonecznej przejeżdżają przynajmniej 100km/h i dodatkowo jeszcze na czerwonym świetle- przez nowo wybudowana sygnalizacje na Słonecznej a dzieci stoją na przejściu żeby dostać się do szkoły. Super że udało się w ogóle te światła zrobic ale powinni jeszcze jakis fotoradar lub kamere zainstalować. Naprawdę strach tamtędy puścić samo dziecko.

        • Polemika o różnicy 10km/ h nie wnosi zbyt dużo do dyskusji …90km/h na takiej drodze w terenie zabudowanym dużo za dużo – stanąć na przejściu z dzieckiem i czekać na zmianę świateł… tragedia w oczach. Zresztą ostatnio tir staranował sygnalizacje świetlną ( skrzyżowanie Słonecznej z Lipową ) a już jeden krzyż tam jest… Naprawdę aż trudno utworzyć, że drogi brak od 2008…

  2. Skandal i tragedia. To którędy zjadą pojazdy z węzła S7 Lesznowola, jeśli nowej 721 nie będzie jeszcze przez wiele, wiele lat? Przecież Słoneczna jest na granicy przepustowości! Kiepsko z tym planowaniem u nas.

  3. Poprzedni plan obwodnicy miał przebiegać przy Ptasim osiedlu, ale tam już deweloper będzie stawiał budynki. Więc tamten plan trafi do kosza.

  4. No i jak zwykle wyszło jedno wielkie…nic? Zaraz znowu oprotestują właściciele posesji przy torach i dalej nic nie będzie z tej drogi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię